Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Informuje się, że dn. 21.06.2019 r. (piątek), Urząd Gminy w Braniewie będzie nieczynny.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Festyn Krasnolipie

Mieszkańcy naszej gminy z wielkim zaangażowaniem celebrują tradycję organizowania corocznych pikników i festynów rodzinnych. Takie inicjatywy sprzyjają integracji, a z każdym rokiem mieszkańcy dokładają wszelkich starań, aby imprezy były bardziej atrakcyjne i przyciągały więcej gości. Festyn rodzinny w Krasnolipiu odbył się już po raz ósmy. Jak zawsze frekwencja dopisała, a wśród uczestników byli także goście z Wrocławia, Olsztyna oraz Górowa Iławeckiego. Tradycyjnie piknik rozpoczął się mszą świętą sprawowaną przez ks. Władysława Kurasa. Nastęnie wszyscy zaczęli wspólną biesiadę. Nie sposób pominąć tu roli sołtysa, który z wielkim zapałem przygotowuje coroczne uroczystości.

W tym samym dniu odbył się również piknik w Bemowiźnie. Liczne konkursy i atrakcje dostarczyły mieszkańcom dużo wrażeń i radości. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Ta wspaniała tradycja jest okazją do dobrej zabawy, spotkań sąsiedzkich oraz intensywnych i przyjacielskich rozmów. Organizacja gier i zabaw dla najmłodszych przyciąga i mobilizuje mieszkańców do działania. Na obu uroczystościach nie zabrakło przedstawicieli gminy. Wójt Gminy Pan Tomasz Sielicki, sekretarz Pana Jakub Bonus oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Sergiusz Kaliszuk z przyjemnością odwiedzili mieszkańców Bemowizny i Krasnolipia.


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa