Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Informuje się, że dn. 21.06.2019 r. (piątek), Urząd Gminy w Braniewie będzie nieczynny.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Picture 00014

To już druga rocznica funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze. Wszyscy pamiętamy uroczyste otwarcie ośrodka oraz zachwyt i uznanie zaproszonych gości. W tym roku znów spotkaliśmy się w licznym gronie i wspólnie bawiliśmy się podczas urodzin ŚDS.

Największą atrakcją i niespodzianką był wojewódzki konkurs MASTER SZEF Środowiskowych Domów Samopomocy. We wspólnej zabawie integracyjnej udział wzięli podopieczni z 13 ośrodków wsparcia funkcjonujących na terenie naszego województwa. Uczestnicy konkursu przygotowywali wyśmienite potrawy tj. „Egzotyczne curry z mlekiem kokosowym i mango”, „Pierogi na słodko i słono”, „Tort bezowy”, „Fromborską świnkę z klasą”, „Kręciołki z grilla”, „Tęczowy tort”, „Pierś z kurczaka z warzywami w sosie słodko-kwaśnym”, tajemniczo brzmiącą „Magiczną krainę smaku”. Rywalizacja była zacięta, a jury nie miało łatwej decyzji do podjęcia. Pierwsze Miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy "Bajka" w Pieniężnie za potrawę „Bajkowe kotlety drobiowe” i „Cukiniowe placuszki”.Drugie miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu za „Pierogi na słodko i słono” oraz „Babeczki ze słodkim nadzieniem”. Trzecie miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy we Fromborku za „Fromborską świnkę z klasą”. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Pozostali uczestnicy nie wrócili do domów z pustymi rękoma. Dzięki wparciu Marszałka Województwa Warmińskiego Pana Gustawa Marka Brzezina oraz firmy Drewmar z Krzewna wszyscy uczestnicy konkursu zostali hojnie obdarowani prezentami, które z pewnością przydadzą się w każdej kuchni. Oprócz dań konkursowych można było częstować się innymi smakołykami przygotowanymi przez gospodarzy. Jak na prawdziwą ucztę przystało jedzenia nikomu nie zabrakło, a w trakcie prac nad przygotowaniem potrawami, pozostali goście uczestniczyli w wielu konkursach i zabawach. Gospodarze już teraz zapowiadają cykliczność tej imprezy, także z niecierpliwością czekamy następnej edycji.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa