Stan wody w Ujściu w Nowej Pasłęki  przekroczył stan alarmowy. Zalany jest teren byłego bosmanatu.

W Ujściu woda nie tylko zalała bosmanat, ale podeszła także pod domki letniskowe. Podobnie w Starej Pasłęce woda zalała stojące tam domki. Wszystkiemu winien silny wiatr, powodujący tzw. cofkę na Zalewie Wiślanym. Wiatr „wpycha” wodę do rzeki Pasłęki. Wójt gminy Braniewo Tomasz Sielicki powołał sztab kryzysowy, który monitoruje sytuację na miejscu w Nowej Pasłęce.

Sztab kryzysowy prosi właścicieli domków letniskowych i łódek zacumowanych wzdłuż rzeki o zabezpieczenie swojego mienia — tak przed wodą, jak i silnym wiatrem.