Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

DSC 0271

26. września odbyła się wyjątkowa uroczystość i zarazem pierwsza taka w naszej gminie. Wczoraj w gronie zacnych gości uczestniczyliśmy w obchodach ustanowienia patrona oraz nadania sztandaru Szkole Podstawowej w Lipowinie. Od teraz nasza placówka oświatowa nosi imię Wincentego Witosa, autorytetu, który wskazuje na pielęgnowanie i poszanowanie wartości oraz tradycji narodowych a także patriotycznych postaw.

Uroczystość poprzedziła msza święta, po której we wspólnym korowodzie udaliśmy się do szkoły na dalszą część tego ważnego wydarzenia. Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodniczący Sejmiku Województwa Jan Bobek, Przewodniczący Rady Gminy Sergiusz Kaliszuk, przedstawiciele sąsiednich samorządów oraz służ mundurowych.

„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska” pod tym hasłem obchodziliśmy wczorajsze wydarzenie. Sztandar, który przekazaliśmy Szkole Podstawowej w Lipowinie, będzie nas jednoczył wokół wspólnego celu jakim jest umiłowanie ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Nadany sztandar jest znakiem rozpoznawczym szkoły oraz symbolem przynależności do grona szkolnej rodziny.

Uroczystości towarzyszyła bogata i znakomicie przygotowana oprawa artystyczna. Wyjątkowe wydarzenie, przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców wywołało wiele pozytywnych emocji. Młodzież „przeniosła” przybyłych gości do czasów naszego patrona.


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa