DSC 0271

26. września odbyła się wyjątkowa uroczystość i zarazem pierwsza taka w naszej gminie. Wczoraj w gronie zacnych gości uczestniczyliśmy w obchodach ustanowienia patrona oraz nadania sztandaru Szkole Podstawowej w Lipowinie. Od teraz nasza placówka oświatowa nosi imię Wincentego Witosa, autorytetu, który wskazuje na pielęgnowanie i poszanowanie wartości oraz tradycji narodowych a także patriotycznych postaw.

Uroczystość poprzedziła msza święta, po której we wspólnym korowodzie udaliśmy się do szkoły na dalszą część tego ważnego wydarzenia. Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodniczący Sejmiku Województwa Jan Bobek, Przewodniczący Rady Gminy Sergiusz Kaliszuk, przedstawiciele sąsiednich samorządów oraz służ mundurowych.

„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska” pod tym hasłem obchodziliśmy wczorajsze wydarzenie. Sztandar, który przekazaliśmy Szkole Podstawowej w Lipowinie, będzie nas jednoczył wokół wspólnego celu jakim jest umiłowanie ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Nadany sztandar jest znakiem rozpoznawczym szkoły oraz symbolem przynależności do grona szkolnej rodziny.

Uroczystości towarzyszyła bogata i znakomicie przygotowana oprawa artystyczna. Wyjątkowe wydarzenie, przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców wywołało wiele pozytywnych emocji. Młodzież „przeniosła” przybyłych gości do czasów naszego patrona.

Tomasz Sielicki