W piątek 26 kwietnia, w Urzędzie Gminy Braniewo odbyła się kolejna Sesja Rady Gminy Braniewo.

Głównym punktem podczas sesji było uchwalenie w sprawie zmiany statutu Gminy Braniewo oraz uchwalenie podziału sołectw, likwidacji osiedla oraz nadania statutów jednostkom pomocniczym Gminy Braniewo.
Przez najbliższe lata w Gminie Braniewo były 22 sołectwa i jedno samodzielne Osiedle Lipowina. Od teraz nastąpi zmiana, mianowicie będziemy posiadać 25 sołectw, osiedle Lipowina przekształci się w sołectwo a miejscowości Pęciszewo, Podleśne oraz Gronówko będą oddzielnymi sołectwami.
Od maja rozpoczną się spotkania z mieszkańcami oraz wybory na sołtysa w poszczególnych sołectwach w naszej gminie. Zachęcamy do czynnego udziału w organizowanych spotkaniach, o tym więcej już wkrótce.