Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

W sobotę delegacja rosyjska upamiętniła pochowanych na Cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej w Braniewie.

Udział w uroczystości wzięli m.in. Gubernator Obwodu Kaliningradzkiego Pan Anton Alichanow, Ambasador Rosji w Polsce Pan Siergiej Andriejew, Konsul Federacji Rosyjskiej w Gdańsku Pan Aleksandr Karaczewcew, Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Pani Anna Nowakowska, a także kombatanci, młodzież, mieszkańcy Braniewa i przedstawiciele starostwa powiatowego, miasta i gminy Braniewo oraz urzędu marszałkowskiego w Olsztynie.

Przypomnijmy, że na braniewskim cmentarzu pochowano 31 237 żołnierzy radzieckich 2 Frontu Białoruskiego oraz 3 Frontu Białoruskiego, którzy polegli w Prusach Wschodnich w II wojnie światowej.

W związku z uroczystością w Braniewskim Centrum Kultury odbył się też koncert, w trakcie którego wystąpiła Kaliningradzka Orkiestra Rosyjskich Instrumentów Ludowych i zespół Sudariuszki z Mamonowa.