Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

centrum wsparcia doradczego

Gmina Braniewo została zakwalifikowana do udziału w projekcie pn. „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego" w partnerstwie „Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza".

Przypomnijmy, że 11 września z inicjatywy Wójta Gminy Braniewo Jakuba Bornusa - nasza gmina złożyła deklarację uczestnictwa w projekcie.

Celem głównym projektu jest wzmocnienie sprawności administracyjnej samorządu terytorialnego w tym poprawa ich kompetencji do zarządzania strategicznego rozwojem lokalnym oraz inicjowania i realizacji kompleksowych przedsięwzięć rozwojowych w partnerstwie społeczno – gospodarczym z innymi samorządami.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaplanowało, iż pakiety projektów wynikające z dokumentów wypracowanych w ramach pilotażu będą mogły uzyskać preferencje w dostępie do środków z Polityki Spójności UE na lata 2021 – 2027.
Trzymamy kciuki za dalszy rozwój.