Zapraszamy Państwa na VIII Sesję Rady Gminy Braniewo, która odbędzie się 29 maja 2015 r. o godz.10:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

PORZĄDEK OBRAD VIII SESJI RADY GMINY BRANIEWO DNIA 29 MAJA 2015 ROKU

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie prawomocności sesji.

2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.

3. Informacja przedstawicieli współpracujących z Gminą.

4. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy z prac w okresie między sesjami.

5. Informacja Wójta Gminy z prac w okresie między sesjami.

6. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym umowy dzierżawy nieruchomości zabudowanej położonej w obrębie Bobrowiec na okres dłuższy niż 3 lata.

7. Projekt uchwały w sprawie zwrotu na rzecz Agencji Nieruchomości Rolnych nieruchomości położonej w obrębie Rodowo.

8. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej położonej w obrębie Stępień.

9. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym umowy najmu budynków gospodarczych położonych w obrębie Szyleny na okres dłuższy niż 3 lata.

10. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym umowy dzierżawy nieruchomości zabudowanej położonej w obrębie Zawierz na okres dłuższy niż 3 lata.

11. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym umowy najmu budynku położonego w obrębie Rusy na okres dłuższy niż 3 lata.

12. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości Skarbu Państwa w obrębie Szyleny.

13. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości przekazywanych nieodpłatnie przez Agencję Nieruchomości Rolnych.

14. Projekt uchwały w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków oraz ustalenia dopłat do grup taryfowych.

15. Projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr 34/VI/2013 Rady Gminy Braniewo z dnia 7 czerwca 2013 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Braniewo.

16. Projekt uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.

17. Projekt uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

18. Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty.

19. Przerwa 15 minut.

20. Projekt uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Filii Biblioteki Publicznej Gminy Braniewo im. Marii Zientary-Malewskiej w Lipowinie, zamiaru przeniesienia siedziby głównej Biblioteki Publicznej Gminy Braniewo do Lipowiny oraz zamiaru dokonania zmiany statutu Biblioteki Publicznej Gminy Braniewo.

21. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr 3/VII/2014 Rady Gminy Braniewo z dnia 28 listopada 2014 r. w sprawie powołania członków komisji Rady Gminy Braniewo.

22. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr 25/VII/2014 Rady Gminy Braniewo z dnia Rady Gminy Braniewo z dnia 19 grudnia 2014 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Braniewo na lata 2015 – 2025 r.

23. Projekt uchwały w sprawie zmian budżetu gminy na 2015 rok.

24. Sprawozdanie Wójta Gminy z realizacji budżetu Gminy za 2014 rok.

25. Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie przedłożonego przez Wójta Gminy Braniewo sprawozdania z wykonania budżetu Gminy za 2014 rok.

26. Przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej o sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy za 2014 rok.

27. Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy.

28. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Braniewo za 2014 rok.

29. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2014 rok.

30. Projekt uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Braniewo absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

31. Zapytania i wolne wnioski.

32. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

33. Zakończenie obrad.