Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/dzien_strazaka.

Uwaga

Tegoroczny Powiatowy Dzień Strażaka rozpoczął się okolicznościową mszą świętą sprawowaną w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie pod przewodnictwem Ks. Prałata Lesza Galicy - Kapelana Strażaków PPSP i OSP Powiatu Braniewskiego.

Następnie odbyła się uroczysta akademia na placu przed Bazyliką, podczas której wręczone zostały medale, awanse i wyróżnienia dla Strażaków zarówno z Państwowej Straży Pożarnej jak i z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Podziękowania i odznaczenia odebrali także przedstawiciele instytucji wspierających działalność straży pożarnej.

Gospodarzami uroczystości byli Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, mł. bryg. Władysław Szczepanowicz oraz dh Tomasz Sielicki - Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Braniewie. Tradycyjnie już, nad  sprawnym przebiegiem akademii czuwał  Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie mł. bryg. Wojciech Jaroszek.

W obchodach Dnia Strażaka wzięli udział dostojni goście: Poseł na Sejm RP – Prezes ZOW ZOSPRP województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, Marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Dyrektor Wydziału Zarządzania Delegaturą Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu Pani Karolina Motyka – Kozioł, Starosta Powiatu Braniewskiego Pan Leszek Dziąg, Radny Sejmiki Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Jan Bobek, nadbryg. w st. spocz. Piotr Świeczkowski - były Zastępca Komendanta Głównego, bryg. w st. spocz. Stanisław Krajewski - były Komendant Wojewódzki SP w Elblągu, bryg. w st. spocz. Bogdan Gruba, delegacje OSP z poszczególnych jednostek Powiatu Braniewskiego, przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych oraz instytucji i lokalnych przedsiębiorstw.

Gospodarze uroczystości jak i zaproszeni goście w swoich przemówieniach dziękowali wszystkim Strażakom za współpracę, za szczególną ofiarność, sumienność oraz zaangażowanie w pełną poświęcenia służbę na rzecz lokalnej społeczności. Deklarowali również wsparcie w realizacji wspólnych zadań.

Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Tomasz Sielicki ufundował 4 tomowe wydawnictwo pt. Historia przebudowy ustroju ochrony przeciwpożarowej w Polsce w latach 1918-1992 - autorstwa generała poż. Andrzeja Stefanowskiego dla każdego Zarządu Gminnego ZOSP z terenu naszego powiatu.

Wszyscy uczestnicy Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie i Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie okolicznościowe medale.

Jeszcze raz życzymy wszystkim Strażakom bezpiecznych powrotów z akcji, dobrego zdrowia, oraz satysfakcji z pełnienia tej trudnej, ale jakże potrzebnej i nieocenionej służby. Gratulujemy awansów zawodowych i odznaczeń, które są symbolem uznania dla Waszej pracy.

Dziękujemy również wszystkim, którzy corocznie okazują wsparcie i pomoc w organizacji tej uroczystości. Jest to wyrazem podziękowania skierowanego w stronę naszych Strażaków.

Poniżej przedstawiamy przyznane odznaczenia:

- Prezydent RP nadał BRĄZOWY KRZYŻ ZASŁUGI niżej wymienionym strażakom:

1. kpt. Łukaszowi Kochanowi
  2. asp.sztab. Wojciechowi Tomkiewiczowi

- Minister Spraw Wewnętrznych nadał BRĄZOWĄ ODZNAKĘ ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ strażakowi mł.kpt. Andrzejowi Kaliszukowi.

- Komendant Główny PSP wyróżnił Dyplomem uznaniowym za wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych – mł.asp. Andrzeja Cybulskiego.

- Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP przyznało ZŁOTY ZNAK ZWIĄZKU dh Zdzisławowi Piegdoniowi - Komendantowi Gminnemu OSP Gminy Braniewo

- Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie odznaczyło Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” niżej wymienionych:

Medal Złoty otrzymali:

1. Pan Leszek Dziąg
  2. Pan Józef Bednarz

Medal Srebrny otrzymali:

1. mł.ogn. Piotr Bożko
  2. ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz
  3. ks. Leszek Galica
  4. Pan Robert Zakrzewski

Medal Brązowy otrzymali:

1. mjr SG Piotr Gajewski
  2. kpt. SG Rafał Jakubowski
  3. podinsp. Anna Kos
  4. kom. Jarosław Przyborowski
  5. Pani Jolanta Błażejewska
  6. Pan Jerzy Butkiewicz
  7. Pan Robert Mirkowski
  8. Pan Mariusz Szempliński
  9. dh Kacper Kubiak

- Międzynarodowa Organizacja Komendantów Straży Pożarnych w Waszyngtonie (International Fire Chiefs Association Washington) Oddział w Polsce nadała KRZYŻ KORONNY mł.bryg. Wojciechowi Jaroszek.

- Międzynarodowa Organizacja Komendantów Straży Pożarnych w Waszyngtonie (International Fire Chiefs Association Washington) Oddział w Polsce na wniosek dh Tomasza Sielickiego nadała ZŁOTY MEDAL NA STRAŻY:

1. Panu Jacekowi Protasowi
  2. Panu Gustawowi Marekowi Brzezinowi
  3. Panu Janowi Bobek

Komendant Powiatowy PSP w Braniewie i Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie przyznali okolicznościowe tablice pamiątkowe niżej wymienionym osobom:

1. Panu Jacek Protasowi
  2. Panu Gustawowi Markowi Brzezinowi