Zakończyliśmy konsultacje związane z opracowaniem „Lokalnego Planu Rewitalizacji” dla Gminy Braniewo na lata 2017-2025”. Podczas spotkań z mieszkańcami, przedsiębiorcami i rolnikami omówione zostały kluczowe kwestie dotyczące planowanego obszaru rewitalizacji oraz możliwości realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych zarówno w sferze gospodarczej jak i przestrzennej.

Konsultacje społeczne odbyły się w formie: zbierania uwag w postaci papierowej, elektronicznej i ustnej oraz przeprowadzenia badania ankietowego. Dzięki zebranym informacjom będziemy mogli stworzyć plan dostosowany do potrzeb naszych mieszkańców i przedsiębiorców. Wspólne dyskusje zaowocowały nowymi i ciekawymi pomysłami.

Program rewitalizacji jest niezwykle ważnym dokumentem i stanowi podstawę do pozyskania środków z funduszy europejskich w ramach ZPORR. W planie zostanie ujętych wiele zadań, realizacja których przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz podniesienia atrakcyjności naszej gminy. Ostateczny plan przyjęty zostanie uchwałą Rady Gminy na najbliższej sesji.

Tomasz Sielicki