DSC 0452

Dziś, dzieci z braniewskiego przedszkola  „Stokrotka” odwiedziły nasz Urząd. Małych gości przywitał Sekretarz Gminy Jakub Bornus. W pierwszej kolejności przedszkolaki zwiedziły gabinet Wójta. Następnie w gabinecie Sekretarza zatrzymały się przy mapie, na której odnalazły Gminę Braniewo.

W dalszej kolejności dzieci wraz ze swoimi opiekunkami udały się do sali konferencyjnej, gdzie zasiadły za stołem, przy którym obradują radni na posiedzeniach Rady Gminy. Sekretarz opowiedział dzieciom o niektórych zadaniach realizowanych przez Gminę. Przedszkolaki chętnie obejrzały zdjęcia z obchodów Dnia Dziecka w sołectwach. Mogły też dowiedzieć się jak powstają place zabaw w Gminie. Sekretarz przedstawił także zdjęcia wozu strażackiego  i opowiedział o działalności Ochotniczej Straży Pożarnej.

Maluchy odwiedziły również Panią Skarbnik oraz przyglądały się pracy pozostałych urzędników.

Na zakończenie wizyty Sekretarz rozdał dzieciom cukierki. Również przedszkolaki wręczyły Sekretarzowi słodki upominek.

Tomasz Sielicki