KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy, z uwagi na trudną sytuację meteorologiczną występującą na terenie Gminy Braniewo, z dniem 30 października 2017r., od godziny 11.00 aż do odwołania zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Braniewo.

Wójt Gminy Braniewo
Tomasz Sielicki

Zarządzenie nr 98 w sprawie odwołania ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego z dnia 02.11.2017

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

W minioną sobotę świętowaliśmy z mieszkańcami sołectwa Krasnolipie otwarcie nowo wyremontowanej drogi na odcinku Grzędowo-Krasnolipie wraz z budową chodnika. Była to podwójna uroczystość, gdyż tego dnia odbył się również festyn rodzinny organizowany cykliczne w Krasnolipiu.

Tradycyjnie, festyn rozpoczął się mszą świętą sprawowaną przez księdza proboszcza kan. Władysława Kurasa. Następnie wszyscy udali się na otwarcie nowej drogi. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Tomasz Sielicki, Przewodniczący Rady Gminy Sergiusz Kaliszuk oraz Sołtys Łukasz Galiński. Wójt podziękował mieszkańcom za cierpliwość w wyczekiwaniu na realizację tej inwestycji. Nadmienił, że nowa droga z pewnością poprawi komfort życia mieszkańców i ułatwi codzienne przemieszczanie się. Ksiądz Władysław poświęcił nową nawierzchnię, pobłogosławił mieszkańców i przybyłych gości życząc bezpiecznego i rozważnego korzystania z nowo wyremontowanej drogi.

Dalsza cześć festynu upłynęła w miłej atmosferze. Wspólne pieczenie kiełbasek i zabawa taneczna wprowadziły radosny nastrój. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Liczne konkursy z nagrodami i dmuchana zjeżdżalnia zapewniły dzieciom dużo wrażeń.

 


Wójt Gminy Braniewo

Tomasz Sielicki

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

krd

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa