UWAGA

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

ALARM POWODZIOWY DLA GMINY BRANIEWO

WAŻNE: INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

ODWOŁANIE ALARMU

ODWOŁANIE ALARMU GMINA BRANIEWO

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

ODWOŁANIE POGOTOWIA PRZECIWPOWODZIOWEGO

W minioną sobotę odbyło się otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej na odcinku w Żelaznej Górze. Zadanie pod nazwą „Poprawa warunków komunikacyjnych na trasie przygranicznej Gronowo- Górowo Iławeckie - etap Żelazna Góra” jest kolejną wspólną inwestycją, zrealizowaną zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Gminą Braniewo, a Powiatem Braniewskim.

W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli: Starosta Powiatu Braniewskiego Pan Leszek Dziąg, Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki, Wicestarosta Powiatu Pan Artur Mieczaniec, Członkowie Zarządu Powiatu Pan Mirosław Kudliński i Pan Władysław Hruszka, Przewodniczący Rady Gminy Pan Sergiusz Kaliszuk oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Pan Wojciech Skiba. Licznie przybyli także mieszkańcy, którzy teraz mogą cieszyć się lepszym komfortem oraz bezpieczeństwem jazdy. Oprócz nowej nawierzchni wykonany został także chodnik, zatoka autobusowa i przejście dla pieszych. Wartość inwestycji opiewa na kwotę sięgającą blisko 1,3 mln. zł. Na realizację zadania Gmina Braniewo przekazała dotację w wysokości 145 tys. zł.

Tomasz Sielicki