UWAGA

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

ALARM POWODZIOWY DLA GMINY BRANIEWO

WAŻNE: INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

ODWOŁANIE ALARMU

ODWOŁANIE ALARMU GMINA BRANIEWO

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

ODWOŁANIE POGOTOWIA PRZECIWPOWODZIOWEGO

W dniu 29.08.2017 r. komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Braniewo dokonała oceny i wyłoniła trzech finalistów w kategorii Najczystsze Sołectwo.

Do konkursu zgłosiło się sześć sołectw tj.: Klejnowo z wytypowaną miejscowością Ułowo, Żelazna Góra, Zakrzewiec, Krzewno, Lipowina, Szyleny z wytypowaną miejscowością Szyleny Osada i Brzeszczyny.

Tytuł Najczystszego Sołectwa Gminy Braniewo i pierwsze miejsce otrzymało Sołectwo Klejnowo z wytypowaną miejscowością Ułowo, drugie miejsce zajęło Sołectwo Żelazna Góra, natomiast trzecie Sołectwo Krzewno.

Celem konkursu była aktywacja mieszkańców poszczególnych sołectw do pracy na rzecz lokalnej społeczności. Konkurs miał na celu propagowanie czystości i porządku w każdej wsi, kształtowanie, rozwijanie i pielęgnowanie tożsamości lokalnej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego.

Najwyżej punktowana była pomysłowość, inicjatywa i zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców. Ocenie podlegały zarówno porządek i estetyka miejsc publicznych jak i ogólna estetyka i czystość posesji.

Tomasz Sielicki