W dniu 16 grudnia 2011r. mieszkańcy Gminy Braniewo Państwo Eugenia i Władysław Demko z Pęciszewa obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Państwo Demko poznali się przez znajomych w Księżnie. Po dwóch miesiącach znajomości pobrali się i zamieszkali w miejscowości Pęciszewo, gdzie oboje pracowali na gospodarstwie. Doczekali się 3 dzieci (córka i dwóch synów) oraz 4 wnuków.

Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki przybył osobiście do jubilatów i wręczył im nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia i dalszych szczęśliwych lat wspólnego życia. Dostojni jubilaci otrzymali także kwiaty oraz miły upominek.

Szacownym Jubilatom serdecznie gratulujemy!

Tomasz Sielicki