UWAGA

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

ALARM POWODZIOWY DLA GMINY BRANIEWO

WAŻNE: INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

ODWOŁANIE ALARMU

ODWOŁANIE ALARMU GMINA BRANIEWO

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

ODWOŁANIE POGOTOWIA PRZECIWPOWODZIOWEGO

1

Wielka uroczystość i wielkie wyróżnienie dla Gminy Braniewo. 10 września rolnicy i sadownicy z naszej gminy uczestniczyli w obchodach 140. rocznicy objawień gietrzwałdzkich oraz 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Uroczystości połączona była z dożynkami archidiecezjalnymi, których starostami byli przedstawiciele naszej gminy Pani Ewa Kazimierczuk i Pan Henryk Radowski.

Dziękując za tegoroczne plony na ręce prymasa Polski abp Wojciecha Polaka starostowie złożyli chleb i kwiaty. Swoje podziękowanie i dary przekazali również sadownicy Państwo Barbara i Lucjan Gursztyn.

W uroczystościach udział wzięli wysocy przedstawiciele duchowieństwa, władz państwowych i samorządowych oraz niezliczona rzesza wiernych z całego kraju. Uroczystej liturgii przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak.
Jesteśmy niezmiernie dumni i zaszczyceni, że przedstawiciele naszej małej gminy mogli reprezentować Warmię i Mazury w tych szczególnych uroczystościach. Kierujemy podziękowanie w stronę księdza Józefa Midury, który towarzyszył naszym rolnikom w Gietrzwałdzie.

Dzięki uprzejmości redakcji Olsztyn24 możemy przedstawić kilka zdjęć z uroczystości. Zachęcamy też do obejrzenia całej galerii na stronie internetowej:

Tomasz Sielicki