Profesjonalny zespół pracowników, zaangażowanie władz, przychylność Rady Gminy i odrobina szczęścia sprawiły, że wreszcie możemy cieszyć się osiągnięciem zamierzonego celu. Gmina podpisała umowę na dofinansowanie zadania pod nazwą: „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach publicznych Gminy Braniewo poprzez kompleksową termomodernizację budynków Zespołu Szkół w Lipowinie oraz Szkoły Filialnej w Szylenach”.

Prace termomodernizacyjne rozpoczęły się już w lipcu, a zakres robót obejmuje min. ocieplenie obiektów, wymianę okien, drzwi zewnętrznych, montaż oświetlenia energooszczędnego, zastosowanie urządzeń fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych oraz przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą źródła ciepła. Kompleksowo wykonana inwestycja przyczyni się do znacznego obniżenia zapotrzebowania na energię cieplną i elektryczną w naszych szkołach oraz ograniczy emisję szkodliwych substancji do środowiska. Wartość zadania opiewa na kwotę 3 mln. zł.

Tomasz Sielicki