Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

DSC 0245

W tym roku Szkoła Podstawowa w Lipowinie przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Katyń…ocalić od zapomnienia”. Podczas Warmińsko-Mazurskich Obchodów Pamięci o Bohaterach, placówka otrzymała certyfikat zaświadczający o przyjęciu przez nią obowiązku upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie Dębu Pamięci.

Patriotyczna uroczystość odbyła się 26 kwietnia w Lipowinie. Poprzedzona została mszą święta sprawowaną przez księży kan. Władysława Kurasa oraz Jerzego Szlomkowskiego. Uczniowie, nauczyciele i przybyli goście wspólnie uczcili pamięć ofiar katyńskich, a w szczególności pamięć mjr wet. rez. WP Maksymiliana Łabędzia, na cześć którego posadzili Dąb Pamięci.

Program „Katyń... ocalić od zapomnienia" ma na celu upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej wymordowanych przez NKWD. Posadzenie 21.857 Dębów Pamięci jest symbolem zbiorowej, pokoleniowej pamięci o Bohaterach. Każde z drzew będzie upamiętniało jedną zamordowaną osobę z listy katyńskiej, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie.

Działania podejmowane w ramach programu „Katyń... ocalić od zapomnienia" są wspaniałą okazję do zaszczepienia młodemu pokoleniu pamięci o tragicznej historii wojny, widzianej przez pryzmat losów konkretnego człowieka i jego najbliższych. Ofiary zbrodni katyńskiej dały nam w darze wolną ojczyznę, a posadzony dąb jest wezwaniem do pielęgnowania pamięci o bohaterach.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa