DSC 0239

Obchody Dnia Strażaka to w Gminie Braniewo szczególne święto. W tym dniu gromadzą się strażacy z gminnych jednostek OSP funkcjonujących w Gronowie, Lipowinie i Żelaznej Górze. Tradycyjnie wszyscy spotykają się na uroczystej mszy świętej odprawianej w intencji strażaków przez kapelana OSP ks. kan. Władysława Kurasa. Gospodarzem obchodów był druh Tomasz Sielicki – Prezes Zarządu ZOSP RP w Braniewie, który podziękował strażakomza służbę wymagającą wielkiego poświęcenia i zaangażowania.

W uroczystościach wzięli udział także: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko, Przewodniczący Rady Gminy Braniewo Pan Sergiusz Kaliszuk, Sekretarz Gminy Pan Jakub Bornus, Prezes Zarządu Spółki PERIG Pan Robert Mirkowski oraz pracownicy Urzędu Gminy.

Dzień Strażaka był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oraz wręczenia strażakom odznaczeń i awansów.

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:
1. Niewiadomski Paweł - OSP Lipowina
2. Gontarz Marcin - OSP Żelazna Góra
3. Koziński Jarosław - OSP Gronowo

Odznakę„Strażaka Wzorowego” otrzymali:
1. Pitek Patryk - OSP Lipowina
2. Grabowski Łukasz - OSP Lipowina
3. Gontarz Adam - OSP Żelazna Góra
4 Kozińska Renata - OSP Gronowo
5.Kiwilsza Alicja - OSP Gronowo
6. Więcierzewski Mateusz - OSP Gronowo
7. Kołodziejczyk Konrad - OSP Gronowo