DSC 0823

Zapraszamy Państwa na XXXVII Sesję Rady Gminy Braniewo, która odbędzie się dnia 25 maja 2018 r. o godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Braniewo.

Porządek obrad XXXVII Sesji Rady Gminy Braniewo:

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie prawomocności sesji.
  2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
  3. Informacje przedstawicieli jednostek współpracujących z gminą.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy z prac w okresie między sesjami.
  5. Informacja Wójta Gminy z prac w okresie między sesjami.
  6. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości położonej w obrębie Bobrowiec na okres dłuższy niż 3 lata.
  7. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej położonej w obrębie Rogity na okres dłuższy niż 3 lata.
  8. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości przekazywanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
  9. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w trybie bezprzetargowym lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości położonej w obrębie Pęciszewo.
  10. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Braniewo na lata 2018-2021”.
  11. Projekt uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Gminy Braniewo.
  12. Projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad usytuowania na terenie Gminy Braniewo miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.
  13. Przerwa 15 minut.
  14. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr 103/VII/2017 Rady Gminy Braniewo z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Braniewo na lata 2018-2025.
  15. Projekt uchwały w sprawie zmian budżetu Gminy Braniewo na 2018 rok.
  16. Sprawozdanie Wójta Gminy z realizacji budżetu Gminy za 2017 rok.
  17. Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie przedłożonego przez Wójta Gminy Braniewo sprawozdania z wykonania budżetu Gminy za 2017 rok.
  18. Przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej o sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy za 2017 rok.
  19. Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy.
  20. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Braniewo za 2017 rok.
  21. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Braniewo za 2017 rok.
  22. Projekt uchwały w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Braniewo absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Braniewo za 2017 rok.
  23. Zapytania i wolne wnioski.
  24. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  25. Zakończenie obrad.

Tomasz Sielicki