Gmina Braniewo wspiera wiele inicjatyw, których ideą jest pielęgnowanie dziedzictwa oraz tożsamości kulturowej na naszych terenach. By nasze dziedzictwo zachować w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń, Wójt wraz z Radą Gminy Braniewo podjęli decyzję o udzieleniu pomocy finansowej kolejnym kościołom.

W minionym tygodniu odbyło się podpisanie umów w ramach gminnego programu - Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Otrzymane środki parafia pw. św. Krzyża w Braniewie przeznaczy na remont organów, a parafia Bł. Reginy Protman w Gronowie na remont ogrodzenia wokół kościoła.

Dziedzictwo kulturowe jest ważnym aspektem życia i działalności każdego człowieka. Często stanowi dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń, jak również dorobek naszych czasów. Oznacza wartość przekazaną przez przodków i określającą naszą kulturę. Podejmowane w tym kierunku działania są wyrazem solidarność ze wszystkimi Parafianami, a w szczególności z mieszkańcami naszej Gminy, którzy przynależą do tych parafii.

Tomasz Sielicki