Informuje się, że dn. 21.06.2019 r. (piątek), Urząd Gminy w Braniewie będzie nieczynny.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Gmina Braniewo wspiera wiele inicjatyw, których ideą jest pielęgnowanie dziedzictwa oraz tożsamości kulturowej na naszych terenach. By nasze dziedzictwo zachować w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń, Wójt wraz z Radą Gminy Braniewo podjęli decyzję o udzieleniu pomocy finansowej kolejnym kościołom.

W minionym tygodniu odbyło się podpisanie umów w ramach gminnego programu - Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Otrzymane środki parafia pw. św. Krzyża w Braniewie przeznaczy na remont organów, a parafia Bł. Reginy Protman w Gronowie na remont ogrodzenia wokół kościoła.

Dziedzictwo kulturowe jest ważnym aspektem życia i działalności każdego człowieka. Często stanowi dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń, jak również dorobek naszych czasów. Oznacza wartość przekazaną przez przodków i określającą naszą kulturę. Podejmowane w tym kierunku działania są wyrazem solidarność ze wszystkimi Parafianami, a w szczególności z mieszkańcami naszej Gminy, którzy przynależą do tych parafii.