Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Informuje się, że dn. 21.06.2019 r. (piątek), Urząd Gminy w Braniewie będzie nieczynny.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

zdjecie wspolne z turnieju w Szylenach

1 czerwca na boisku Orlik w Szylenach odbył się V. Gminny Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Braniewo. W rozgrywkach udział wzięło 8 drużyn, niezmiennie nad sprawnym przebiegiem turniej czuwał sędzia Pan Tadeusz Maziuk.

Otwarcia turnieju dokonał Wójt Tomasz Sielicki, życząc wszystkim dobrej zabawy i uczciwej rywalizacji. Przypomniał również o zachowaniu sportowej postawy zarówno piłkarzom jak i kibicom. Rozgrywki dostarczyły wielu emocjonujących momentów. Wszystkie zespoły wykazały duże zaangażowanie i wolę walki o czołowe miejsca swoich drużyn. Także rywalizacja o nagrody indywidualne była niezwykle ciekawa. Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco:

I. miejsce Bemowizna
II.miejsce Piórkowo
III.miejsce Bornity
IV. miejsce Szyleny
V. miejsce Braniewo
VI. miejsce Glinka
VII. miejsce Lipowina
VIII. miejsce Brzeszczyny

Królem strzelców z 7 bramkami został p. Lisowski zawodnik. Najlepszym bramkarzem turnieju został Oskar Szast zawodnik z drużyny Bemowizna. Nagrody i medale w imieniu Wójta wręczył Sekretarz Gminy Pan Jakub Bonus.W trakcie turnieju zawodnicy i kibice mieli zapewniony posiłek postaci grochówki oraz kiełbaski z grilla.

Impreza sportowa odbyła się już po raz 5. Wydarzenie zyskuje co raz większą popularność. Niewątpliwie Turniej Sołectw wpisał się już w tradycję Gminy Braniewo. Dziękujemy, wszystkim za udział w turnieju i dostarczenie wielu emocji.

W tym samym czasie odbywały się także festyny z okazji Dnia Dziecka w Szylenach i w Lipowinie. Organizatorzy zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji. Ciekawe konkursy i zabawy wprowadziły wesoła atmosferę i zachęciły dzieci do wspólnego świętowania. Tradycyjne już dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie oraz mnóstwo popcornu i waty cukrowej. Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę. Szczególnie Sołtysom miejscowości oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za okazaną pomoc w organizacji festynów i turnieju piłkarskiego.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa