INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Informacje o najważniejszych inwestorach w gminie:

 

Polfrost Terminal Sp. z o.o.

logistyka kolejowa – specjalizuje się w transporcie artykułów spożywczych i budowlanych pomiędzy Polską a krajami Europy Wschodniej i Południowej oraz Azji. Transport kolejowy dociera głównie do takich krajów, jak: Chiny, Rosja, Ukraina, Kazachstan, Uzbekistan, Mołdawia i Białoruś.

logistyka mamgazynowa - magazyny, którymi dysponuje spółka są w większości usytuowane na terenach posiadających infrastrukturę w postaci bocznicy kolejowej szeroko- i normalnotorowej oraz rampy samochodowej. Umożliwiają organizację przeładunków, konfekcjonowania, kompletowania oraz dystrybucji. Mogą tam być składowane wszelkie towary przemysłowe, pakowane na paletach, w workach, big bagach i luzem.

transport samochodowy -  główną specjalizacją jest transport chłodniczy. Oferują przewóz towarów chłodzonych lub mrożonych w odpowiedniej dla nich temperaturze. Realizują usługi transportowe w całej Europie oraz części Azji. Samochody chłodnie docierają głównie do Niemiec, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Grecji, Rosji, Kazachstanu oraz Ukrainy. Realizowane są również przewozy krajowe.

transport morski- obejmuje kompleksową realizacje wysyłek do wszystkich głównych portów świata. Firma specjalizuje się przewozem ładunków w temperaturze kontrolowanej z wykorzystaniem różnego rodzaju gałęzi transportu. Mając na uwadze czas dostawy, jako istotnego parametru w transporcie produktów spożywczych, optymalizowana jest droga wysyłki, dzięki czemu towary szybciej docierają do odbiorców.
Spółka współpracuje wyłącznie z wybranymi partnerami i przewoźnikami, co pozwala zapewnić najlepszą jakość usług obejmujących:
- transport ładunków pełnokontenerowych (FCL),
- transport ładunków w kontenerach zbiorczych (LCL),
- transport ładunków konwencjonalnych,
- projekty specjalne w tym chartery statków
- odprawę celną,
- zintegrowaną dostawę „door-to-door”,
- załadunek, przeładunek i składowanie,
- ubezpieczenie towaru,
- monitoring przesyłki.

przeładunek - usługa przeładunku jest towarzysząca dla wszelkiego rodzaju przewozów kombinowanych. Na rampach dokonuje się przeładunku z/do samochodów i wagonów normalnotorowych do/z wagonów szerokotorowych. Rozbudowana infrastruktura i doświadczeni pracownicy przygotowani są do przeładunku towarów suchych i chłodniczych.

Terminale z rampami przeładunkowymi rozmieszczone są przy wschodniej oraz północnej granicy Polski oraz po stronie ukraińskiej i rosyjskiej. Umożliwiają one realizację następujących zadań:
- dowóz towaru i załadunek na wagony szerokotorowe,
- przyjmowanie wagonów szerokotorowych (WNP) i bezpośredni
przeładunek na wagony normalnotorowe,
- załadunek z hali na tor normalny i szeroki,
- załadunek i rozładunek towarów przewożonych transportem
samochodowym,
- przechowywanie i spedycja towarów drobnicowych,
- kompletowanie towarów drobnicowych,
- organizacja odpraw celnych i spedycyjnych,
- przeładunki kontenerowe,
- inne usługi na życzenie klientów.

usługi celne - Obsługa celna oferowana przez firmę, obejmuje m. in.:
- całkowitą reprezentację klienta przed organami celnymi,
- pełną obsługę dokumentacji: przygotowanie, skompilowanie, sporządzenie dokumentacji niezbędnej do odprawy towarów (SAD, SAD-bis, karnet TIR, DCW, CMR),
- stosowanie procedur uproszczonych umożliwiających rozliczanie należności podatkowych przy imporcie na podstawie art. 33a Ustawy o VAT,
- składanie zabezpieczeń celnych i podatkowych,
- wnoszenie odwołań podlegających rozpatrzeniu przez organy celne,
- organizację kontroli ilościowej i jakościowej przez niezależne organy kontrolne oraz kontroli fitosanitarnej i weterynaryjnej,
- doradztwo w zakresie obsługi celnej.

Do realizacji zadań agencji celnej służy także magazyn celny w Braniewie o powierzchni 300 m2 do czasowego składowania towarów paletyzowanych i niepaletyzowanych naszych Klientów.

Firma posiada bezpośrednie umowy z agencjami na granicach:
- polsko – białoruskiej,
- polsko – niemieckiej,
- łotewsko – rosyjskiej,
które dokonują kontroli dokumentów.

Polfrost Terminal w Braniewie posiada status AEO (Authorised Economic Operator – Upoważniony Przedsiębiorca), co oznacza, że spółka posiada wysoką wiarygodność w oczach organów celnych

http://www.polfrost.com.pl/

 

Logistic Terminal Braniewo to największy i najnowocześniejszy terminal przeładunkowy na granicy polsko-rosyjskiej. Położony w bezpośredniej bliskości przejścia granicznego Braniewo-Mamonowo oraz graniczy ze stacją PKP Braniewo. Terminal został zbudowany w 2003 r. jako projekt greenfield - stąd wysoka jakość infrastruktury i maszyn, wysoki potencjał przeładunkowy i efektywność oraz nowoczesność rozwiązań.
Od 2013 roku Chemikals Sp. z o.o. jest częścią PEKAES S.A., a od 2014 roku stosuje nazwę i znak Logistic Terminal Braniewo. W skład terminalu wchodzi własna bocznica kolejowa o łącznej długości torów około 7km w tym 3,7km torów szerokich.
Dogodne położenie przy kolejowym przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo pozwala na optymalną realizację zamówień naszych klientów, np. rozładunek lub załadunek bezpośredni i pośredni pomiędzy wagonami szerokotorowymi, normalnotorowymi oraz samochodami w dowolnych relacjach.

Firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie:

  • przeładunku towarów,
  • konfekcjonowania (sortowanie, workowanie, kruszenie) towarów
  • magazynowania towarów,
  • odprawy celnej,
  • spedycji i obsługi logistycznej towarów.

http://www.logisticterminalbraniewo.pl/pl/

 

Meble-Okmed Demko Sp. J. firma jest uznanym producentem mebli z ponad 25-lenią tradycją. Misją firmy jest podążanie za najnowszymi trendami branży meblowej oraz oferowanie Klientom mebli wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Firma oferuje produkty  zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach krajów zachodnioeuropejskich i wschodnich.

 

DREWMAR – firma powstała w 1991 roku i od początku swojej działalności była związana z produkcja drzewną. Zebrane przez lata doświadczenie zaowocowały stworzeniem pełnego cyklu produkcyjnego, poczynając od selekcji drewna w lesie a kończąc na finalnym produkcie – szczotce. Posiada własny tartak, stolarnię, nowoczesne suszarnie próżniowe oraz lakiernię, co stawia firmę jako jedyną mającą pełną kontrolę nad całym cyklem produkcyjnym. Nasze produkty są dostępne w szerokim asortymencie oraz bogatej gamie kolorystycznej. Dbając o jakość naszych wyrobów używamy wyselekcjonowanego drewna bukowego oraz najlepszych włókien szczotkarskich.


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii