INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

14 września odbyły się dożynki gminne w Żelaznej Górze. Tradycyjna msza święta dziękczynna sprawowana była przez księdza Władysława Kurasa oraz księdza Witalisa Leończuka w Kościele Świętej Rodziny w Żelaznej Górze. Starostami tegorocznych dożynek byli Pani Magdalena Jadczuk oraz Pan Mariusz Chopiak. To właśnie oni złożyli na ręce księdza chleb dożynkowy, dziękując za tegoroczne plony.

Po zakończeniu mszy świętej wszyscy utworzyli piękny, kolorowy korowód wraz z wieńcami dożynkowymi i udali się na pole koncertowe gdzie odbyły się dalsze okoliczności dożynkowe. Przewodniczący Rady Gminy Braniewo Pan Stanisław Żołędziewski w imieniu Wójta Gminy Braniewo Pana Jakuba Bornusa przywitał zaproszonych gości m.in. przedstawicieli sąsiednich samorządów, służby mundurowe, przedstawicieli jednostek współpracujących z Gminą, przybyłych księży, radnych i sołtysów a przede wszystkim rolników i mieszkańców Gminy.

Sekretarz Gminy Braniewo Pan Krzysztof Łabuda przeczytał list z życzeniami dla rolników i mieszkańców od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.

Starostowie dożynek przekazali chleb dożynkowy na ręce Przewodniczącego Rady Gminy. Potem wspólnie podzielili nim wszystkich przybyłych gości i mieszkańców.

Kolejno Przewodniczący Rady Gminy Braniewo podziękował wszystkim tym, którzy współpracują z Gminą Braniewo a także angażują się i wspierają w różnych realizacjach, zadaniach na rzecz rozwoju Naszej Małej Ojczyzny

Niezmiennie Od 9 lat jednym z najważniejszych punktów dożynek gminnych jest wręczenie „Bursztynowego Ziarna”. Jest to tradycja wprowadzona przez obecnego Burmistrza Miasta Braniewa Pana Tomasza Sielickiego. Na tą okoliczność wręcza się 3 nagrody: rolnikom, instytucjom oraz przedsiębiorcom, zaangażowanym nie tylko w rozwój własnych gospodarstw i firm, ale także w życie Gminy Braniewo. W tym roku wyróżnieni zostali: ks. Leszek Galica, Państwo Bożena i Sergiusz Kaliszuk oraz Pan Robert Mirkowski. 

Pan Jurek Salitra wręczył Puchar Przewodniczącego Izb Rolniczych, wśród wyróżnionych został Pan Krzysztof Antoniak (Sołtys Sołectwa Bobrowiec) oraz Pan Paweł Szakiewicz (Sołtys Sołectwa Szyleny a zarazem Wiceprzewodniczący Rady Gminy Braniewo). 

Na scenę zaprosiliśmy również Przedstawiciela KRUSu, Panią Janinę Malanowską, która wręczyła na ręce Prezesa OSP Lipowina Pana Ryszarda Mieczkowskiego torbę medyczną ! 

Tegoroczne dożynki były również znakomitą okazją, aby wręczyć wyróżnienia sołectwom, które zaangażowały się w wykonanie przepięknych wieńców dożynkowych. Sołectwa, które wykonały wieniec to m.in. Żelazna Góra jako gospodarze następnie Krasnoilipie, Krzewno oraz Grzechotki. Oprócz wyróżnieniom za włożony trud i pracę wykonanie wieńców, specjalna komisja wybrała ten najpiękniejszy - Sołectwo Żelazna Góra, które otrzymali specjalną Nagrodę Wójta Gminy Braniewo Pana Jakuba Bornusa, w postaci 1000zł na wynajęcie dmuchanych urządzeń rekreacyjnych podczas organizacji festynu rodzinnego.

Po oficjalnej części dożynek gospodarze zaprosili wszystkich do biesiadowania, wspólnej zabawy i kosztowania przygotowanego poczęstunku a także odwiedzania Stoisk Sołeckich, które wykonały przepiękne ozdoby, smakołyki i przepyszne swojskie degustacje różnych potraw i przystawek.

Najmłodsi malowali buzie i bawili się na przygotowanym dużym dmuchanym placu zabaw.

Równo o godz. 16.00 jako Gwiazda Dnia zareprezentował się Zespół After Party, który przyciągnął masę mieszkańców - wszyscy bawili się wyśmienicie !

Tuż po występie Gwiazdy Dnia, atmosferę umilały nam występy lokalnych zespołów ludowych takich jak Zespół Na Ludową Nutę, Wrzos, Braniewska Nuta oraz Tęcza Warmii. Na scenie zaprezentowała się również Sekcja Wokalna z Braniewskiego Centrum Kultury oraz czas umilił nam występ iluzjonisty.

Ale to nie wszystko.......

Niesamowicie taneczną rozgrzewkę poprowadził Zespół Enigma z Braniewa, tuż po nim wystąpiła Gwiazda Wieczoru - Zespół Luka Rosi, który rozbawił i rozgrzał publiczność. Frekwencja była ogromna, a wszyscy doskonale się bawili.

Dziękujemy Sołectwu Żelazna Góra, Środowiskowemu Domu Samopomocy w Żelaznej Górze, Sołectwom, które mocno zaangażowały się w Stoiska Sołeckie, dziękujemy również strażakom z OSP Gronowo za profesjonalną obstawę Naszego Święta, a także dziękujemy tym, którzy w każdy możliwy sposób przyczynili się do zorganizowania tak świetnych dożynek!

Mieszkańcom gminy i wszystkim gościom dziękujemy za liczne przybycie i wspólną zabawę.

Mamy wielkie nadzieje, że w przyszłym roku wszyscy będą się równie dobrze bawić tak jak podczas tegorocznych dożynek !

Do zobaczenia za rok ! 

Tymczasem jeszcze krótka prezentacja laureatów „Bursztynowego Ziarna”

Państwo Bożena i Sergiusz Kaliszuk -
Wspólnie prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 17ha. Zajmują się hodowlą bydła mlecznego i mięsnego. Są rodzicami dwóch córek – Niny i Moniki oraz szczęśliwymi dziadkami trzech wnuków i jednej wnuczki. Pani Bożena była Sołtys Sołectwa Jarocin, która pełniła tą funkcję przez 12 lat. Pani Bożena pasjonuje się ogrodnictwem a w wolnej chwili uwielbia spędzać czas z rodziną. Pan Sergiusz w chwili obecnej Sołtys Sołectwa Jarocin, interesuje się łowiectwem i sportem. Przez minione 20 lat pełnił funkcję Radnego Gminy Braniewo, w tym czasie został wybrany na członka zarządu Gminy Braniewo a także Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej. W ostatniej 5 kadencji w latach 2014-2018 został wybrany na Przewodniczącego Rady Gminy Braniewo. Państwo Kaliszuk chętnie angażują się w życie społeczne mieszkańców gminy Braniewo, czynnie uczestnicząc w różnych inicjatywach społecznych.

Pan Robert Mirkowski - jest absolwentem Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu. Jest żonaty, ma dwoje dzieci i wnuczkę. Mówi, że praca jest jego pasją, ale kiedy już uda mu się poświęcić trochę czasu na odpoczynek, chętnie wybiera wędkowanie oraz jazdę na nartach.
Pan Robert Mirkowski zarządza gminnym Przedsiębiorstwem Eksploatacji i Rozwoju Infrastruktury Gospodarczej od 2011 r. W ciągu ostatnich 8 lat wprowadził w spółce szereg zmian, które pozwoliły unormować sytuację finansową przedsiębiorstwa oraz znacznie rozwinąć jego działalność. Spółka skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne, z przeznaczeniem na zakup nowoczesnego sprzętu oraz modernizację istniejących urządzeń. Oprócz podstawowych działań związanych z utrzymaniem infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej, PERIG świadczy także usługi w różnych obszarach, na zlecenie podmiotów zewnętrznych. Największe inwestycje, przeprowadzone na terenie Gminy Braniewo związane są przede wszystkim z budową nowych wodociągów, na które mieszkańcy czekali od lat.

Ksiądz Leszek Galica - jest od 1 lipca 2007 roku proboszczem Parafii Pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie. 1 października minie 21 lat od kiedy ks. Leszek Galica przebywa na terenach Gminy Braniewo. Jak sam przyznaje, od samego początku jest ściśle związany z mieszkańcami i chętnie angażuje się w życie społeczne zarówno na terenach Gminy Braniewo a także Powiatu Braniewskiego. W wolnej chwili uwielbia czytać książki teologii moralnej o Ochronie Środowiska a także interesuje się piłką nożną i historią naszej Warmii. Ksiądz Kapłan Leszek Galica bardzo lubi uczestniczyć w pielgrzymkach do sanktuarium maryjnych. Jego motto życiowe brzmi: „Jesteśmy tu i teraz to jest nasza mala lokalna ojczyzna i o nią trzeba dbać”JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii