INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

 

 

 

W sobotę 26 maja 2012r., strażacy ochotnicy z terenu gminy Braniewo świętowali w Lipowinie, gdzie odbyła się uroczystości wręczenia - nadania sztandaru dla Zarządu Gminnego ZOSP RP w Braniewie oraz poświecenia nowego pojazdu pożarniczego.

 

 

 

 

 

 

Uroczystości gminne poprzedziła msza święta w intencji strażaków ochotników. Następnie strażacy, zaproszeni goście, poczty sztandarowe w asyście orkiestry przemaszerowali pod obiekt strażnicy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowinie. Sztandar dla Zarządu Gminnego ZOSP RP w Braniewie, który ufundowali sponsorzy i sympatycy ruchu pożarnictwa ochotniczego odebrał Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh. Tomasz Sielicki z rąk przedstawiciela prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie dh. Bogusława Zycha. Symboliczne pamiątkowe gwoździe w drzewiec sztandaru wbili min. Zastępca Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Michał Kamieniecki, Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki, Wojciech Hołownia oraz przedstawiciele fundatorów. Sztandar został zaprezentowany przez poczet sztandarowy przed pododdziałem bojowym. Kolejnym elementem było poświęcenie i symboliczne przekazanie kluczyków i dokumentów do nowego pojazdu pożarniczego dla strażaków z jednostki OSP Lipowina. Kluczyki i dokumenty wręczyli dla przedstawicieli OSP Lipowina Komendant Powiatowy PSP w Braniewie st. kpt. Władysław Szczepanowicz oraz Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki. Strażacy otrzymali pojazd VW Transporter przystosowany do przewozu 9 osób oraz sprzętu pożarniczego. Dodatkowo Wójt Gminy Braniewie przekazał pozyskany poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie agregat prądotwórczy dużej mocy, który będzie na wyposażeniu strażnicy OSP Lipowina.  Dokonano również odsłonięcia tablicy pamiątkowej w pobliżu kompleksu obiektów, która upamiętnia strażaków i sobotnie uroczystości. Odsłonięcia dokonali: V-ce Starosta Powiatu Braniewskiego a jednocześnie Prezes OSP Lipowina dh. Wincenty Przyborowski, Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki oraz Przewodniczący Rady Gminy Roman Ruksztełło. Podczas sobotniego święta wręczono dla strażaków ochotników z terenu gminy Braniewo medale i odznaczenia. Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Braniewo wręczył podziękowania, pamiątki dla osób, firm, podmiotów i służb współpracujących i wspierających pożarnictwo ochotnicze. Głos zabrali również obecni na uroczystości goście, przedstawiciele firm, sympatycy, samorządowcy, przedstawiciele władz powiatowych i wojewódzkich Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele służb mundurowych. Uroczystość uświetnił występ orkiestry, która zaprezentowała swoje umiejętność. Uczestnicy i strażacy skosztowali również przygotowanego poczęstunku. To jedna z największych uroczystości strażackich jakie miały miejsce w ostatnim okresie na gminy Braniewo.JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii