INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

 

 

 

W podbraniewskich Rogitach odbyły się Gminne Dożynki 2014 w gminie Braniewo. Dopisała tak pogoda, jak i frekwencja. A na koniec imprezy atmosferę podgrzała gwiazda wieczoru — zespół Poparzeni Kawą Trzy.


Starostami dożynek byli Ewa Kazimierczuk (prowadzi z mężem gospodarstwo rolne w Bobrowcu) i Cezary Świerdzewski, który ma gospodarstwo rolne i hodowlę koni w Rogitach. I to oni wnieśli dożynkowy bochen chleba, który został poświęcony przez księdza odprawiającego Mszę św., a następnie pokrojony przez wójta Tomasza Sielickiego.

— Proszę ten chleb podzielić sprawiedliwie, by nikomu go nie zabrakło — powiedział wójt Sielicki. — Niech ten chleb daje nam siłę, nadzieję, zadowolenie i bezpieczeństwo.

Starostowie dożynek i Agnieszka Sielicka rozdzielili chleb pomiędzy uczestników dożynek. Po tym wójt przywitał zaproszonych gości, z których część zabrała głos na scenie.

Jedną z najważniejszych części gminnych dożynek było wręczenie „Bursztynowego ziarna”. Tradycyjnie już od początku kadencji wójt Sielicki wręcza co roku nagrody rolnikom, instytucjom oraz przedsiębiorcom zaangażowanym nie tylko w rozwój gospodarstwa czy firmy, ale także w życie społeczne gminy. W roku 2011 byli to Maria i Stanisław Kozłowscy, Krzysztof Gursztyn i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, w 2012: Jolanta i Jerzy Salitra, Roman Kruszewski i Firma Drewmar (państwo Ogińscy), a w 2013 r. otrzymali je Grażyna Olczak, Beata i Jacek Jurgielewicz i Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych Józef Przyborowski.
W 2014 r. kapituła po długich obradach postanowiła nagrodzić Wandę i Mieczysława Krusiewiczów, Alinę i Mariana Krzywców oraz Beatę i Dariusza Wileńskich (ich sylwetki prezentujemy poniżej).

Dożynkowe spotkanie było także okazją do nagrodzenia osób, które działają aktywnie na rzecz rozwoju i promocji gminy, a także wspierają gminne instytucje i placówki.
Jedną z takich osób jest Andrzej Konończuk, przedsiębiorca który przekazał na ręce Bogumiły Jacak, dyrektor Zespołu Szkół w Lipowinie, symboliczny czek na 20 tys. złotych.

Na scenie zaprezentowały się zespoły seniorów, lokalni artyści, zespół Nexx Dance a na koniec — gwiazda wieczoru, czyli Poparzeni Kawą Trzy. Na koncercie do późnych godzin wieczornych bawiło się kilkaset osób.Nagrodzeni „Bursztynowym ziarnem” 2014:

Gospodarstwo rodzinne państwa Krusiewiczów — prowadzone jest w Rogitach od 1985 r. Obecnie gospodarstwo zajmuje 22 ha ziemi uprawnej. Poza produkcją roślinną zajmują się hodowlą gęsi i krów.

Rodzinne gospodarstwo rolne Aliny i Mariana Krzywców w Krzewnie jest prowadzone od 30 lat. Państwo Krzywiec gospodarują obecnie na 124 ha. Specjalizują się w produkcji roślinnej, szczególnie w produkcji trawy nasiennej. Korzystają przy tym często z unijnych pieniędzy.

Gospodarstwo Pasieczne „Miody Wileńskich”, czyli pszczelarska rodzina z Rogit, która łączy w sobie trzypokoleniową tradycję pszczelarstwa na Warmii. Swoimi produktami pragną oni dostarczać słodkie zdrowie z natury i wspierać tak ważną współpracę między ludźmi a pszczołami. Obecnie pasieka liczy 80 rodzin pszczelich i jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym. Miody Wileńskich trafiają do coraz większego grona smakoszy w całej Polsce.

 

 

 


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii