Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

 

 

Już po raz kolejny w Gminie Braniewo w dniach 25-26 lipca odbyłyby się Dni Nowej Pasłęki połączone z Międzynarodowymi Regatami Żeglarskimi im. Jarka Rąbalskiego. Tegoroczne obchody swoim patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Uroczystości rozpoczęły się wcześnie rano - otwarciem zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Braniewo. 26 wędkarzy rywalizowało nad rzeką Pasłęką na tzw. Alei Topolowej. Uwieńczeniem zawodów było wręczenie pucharu oraz ufundowanym przez Wójta nagród wędkarzom z najlepszymi wynikami. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że w gronie wyróżnionych wędkarzy znalazła się również jedna kobieta.

 

Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki zawodów wędkarskich:

I- Krzysztof Dzięgielewski 5290 punktów

II- Zbigniew Polakowski 4280 punktów

III- Zdzisław Toruński 2840 punktów

IV- Jaworski Karol 2120

V- Rafał Toruński 1720 punktów

V- Halina Rutkowska 1720 punktów

 

W dalszej kolejności odbył się II Turniej Siatkowej Piłki Plażowej Nowa Pasłęka CUP do którego zgłosiło się 9 drużyn. Rywalizacja była zacięta, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zespół MIĄSKO-RADZIEWICZ

II miejsce zespół CIUNAJTIS-CIUNAJTIS

III miejsce zespół SEREDNICKI - SEREDNICKI

IV miejsce zespół KOZŁOWSKA - KLEIN

V miejsce zespół MIĄSKO - GIGIEL

VI miejsce zespół WOŹNIAK - BOJACZUK

VII miejsce zespół RUDA - BORYSIAK

VIII miejsce zespół GACKI - ŚCIĘGOSZ

IX miejsce zespół FIDURA - KĘDZIORA

 

Wszystkim uczestnikom Wójt serdecznie pogratulował wysokiej formy i podziękował za udział w turnieju . Szczególne podziękowania otrzymał Pan Zenon Kuk, który czuwał nad przebiegiem całego turnieju.

Następnie o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie Regat. Wójt Gminy Tomasz Sielicki wraz z Komandorem Yacht Clubu Zalew Wiślany Andrzejem Włodarczykiem przywitali uczestników, organizatorów, sponsorów oraz przedstawicieli sąsiednich jednostek samorządowych.

Nasza Przystań gościła aż 80 jednostek jachtowych z czego 33 wzięły udział w regatach. Po odprawie sterników nastąpiło wyjście jachtów z portu i start wyścigów. Pomimo deszczowej pogody atmosfera była jak zwykle bardzo miła. Obserwatorzy regat doskonale się bawili z niecierpliwością oczekując powrotu swoich faworytów do portu.

Najlepsi żeglarze mieli zaszczyt odebrać nagrody z rąk Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina.

 

Końcowe wyniki regat przedstawiają się następująco:

 

Wyniki końcowe klasa T – 1

1. Vega – Zhadobno Sergey

2. Kareta II – Sawicki Wiesław

3. Delphine – Zanider Zygmunt

4. Snail – Ovcinnikov Kaunas

5. Nasza Jutrzenka – Rybarczyk Daria

6. Merlin – Babushkin Jurii

7. Gaja – Zydlewski M., Zydlewski T.

8. Kwsani – Bałos Eugeniusz

9. Popuś – Zasada Jacek

10. Nicolaus – Karpowicz Tadeusz

 

Wyniki końcowe klasa T – 2

1. Mokhito – Nichipolenko Andzey

2. Błekitna Bryza – Kwiatkowski Sławomir

3. Wera – Muleris Mauszer

4. Berbeć – Seroka Ryszard

5. Dragon – Smogorzewski Krzysztof

6. Nevo – Vashchuk Aleksandr

7. Altari – Mikołowski Aleksander

8. Souvenir – Szczepański Tomasz

9. Fortuna – II – Burbikov Sergey

10. Bras – Reginis Piotr

 

Wyniki końcowe klasa T – 3

1. Neoprofil – Adamowicz Piotr

2. Irbis – Rutkowski Janusz

3. Lilu – Amelichev Sergey

4. Stradanka – Idzikowski Mariusz

5. Aphrodite – Bagrow Igor

6. Kaper – Siekierko Tomasz

7. Studio Line – Pieciukiewicz Jan

8. Argentina – Gavrilov Dmitrij

9. Jan Bażyński – Podgórski Andrzej

10. Gienek – Dębek Marek

11. Kola – Szprenger Marcin

12. Trzy Em – Pavlenko Sergey

 

Wójt Gminy w ramach podziękowania zaprosił sponsorów i pozostałych gości na rejs po Zalewie Wiślanym, podczas którego mogli podziwiać piękną okolicę oraz trwające regaty żeglarskie.

W dalszej części uroczystości odbyła się konferencja nt.: „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego” - rola Zalewu Wiślanego, zorganizowana przez przedstawicieli Biura Regionalnego w Elblągu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego. Prezentowane były filmy dotyczące rozwoju żeglarstwa na Zalewie Wiślanym.

W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw, kolorowymi straganami, malowaniem buź oraz puszczaniem baniek mydlanych. Odbyły się także konkursy: rysunkowy, wyścigi w workach i test wiedzy o Zalewie Wiślanym. Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody rzeczowe. Mimo zawirowań pogodowych wszyscy świetnie się bawili w miłej, rodzinnej atmosferze.

Uwieńczeniem obchodów Dni Nowej Pasłęki były koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna. Gościliśmy zespół dico polo O-KEY. Żeby zapewnić jeszcze więcej rozrywki i zabawy ponadprogramowo na specjalne zaproszenie wystąpił słynny Rolnik - Adam Kraśko z zespołem XFOFT.

Dni Nowej Pasłęki wpisały się już w tradycję Gminy Braniewo. Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Cieszymy się i dziękujemy za liczną obecność. Jest to potwierdzeniem tego, że takie imprezy są potrzebne. Jesteśmy przekonani, że kolejne będą jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej bogate w atrakcje.

 

Zawody Wędkarskie:

 

Zawody Siatkarskie:

 

Otwarcie Międzynarodowych Regat Żeglarskich im. Jarka Rąbalskiego:

 

Nagrodzenie najlepszych żeglarzy:

 

Konferencja nt.: „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego”:

 

Występy:


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii