INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

INFORMACJA

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 72/VIII/2023 Wójta Gminy Braniewo z dnia 26 września 2023 r., informuje się, że dn. 10.11.2023 r. (piątek) Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

 

 

W naszej Gminie przyjął się zwyczaj, że coroczne dożynki organizowane są w innej miejscowości. W tym roku mieszkańcy dziękowali za tegoroczne plony 13 września w miejscowości Lipowina. Starostami dożynek byli: Pani Wiesława Tunkiewicz i Pan Adam Wakuła – rolnicy z Zakrzewca. Wieniec dożynkowy oraz wystrój sceny przygotowali mieszkańcy Lipowiny.

Tradycyjnie, święto chleba rozpoczęło się mszą św. dziękczynną odprawioną przez ks. kanonika Władysława Kurasa oraz ks. Witalisa Leończuka. Uroczystą oprawę zapewniła Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz organista Pan Roman Niewiadomski.

W tegorocznych dożynkach uczestniczyło wielu gości, którzy swoją obecnością i słowem podkreślali wagę polskiego rolnictwa i ciężką pracę rolników. Podczas uroczystości uczciliśmy również jubileusz 50-lecia małżeństwa Państwa Budzyńskich z Żelaznej Góry, którzy od uczestników dożynek zebrali liczne gratulacje. Wójt Gminy wręczył Jubilatom okolicznościowe medale od Prezydenta RP.

Tradycją gminnych dożynek jest również wyłonienie laureatów Bursztynowego Ziarna. W tym roku "ziarno" wręczaliśmy już po raz piąty. Otrzymali je:
-Rodzina Rolników z Żelaznej Góry Państwo Halina i Wiesława Kowalik;
-Rodzina Rybaków z Nowej Pasłęki Państwo Maria i Jerzy Bogusz;
-Cech Rzemieślników i Przedsiębiorczości w Braniewie reprezentowany przez Starszego Cechu Pana Kazimierza Samokara.

Nagroda Wójta, wręczana jest mieszkańcom, rolnikom, przedsiębiorcom i organizacjom zaangażowanym nie tylko w rozwój własnych gospodarstwa czy firmy, ale także w życia społecznego Gminy. "Bursztynowe Ziarno" jest dziełem i powstaje w pracowni znanego braniewskiego jubilera Andrzeja Adamskiego.

Dożynki jak zwykle przebiegały w miłej atmosferze tańca i zabawy. Zgromadzeni mogli posłuchać koncertu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Zespołów Ludowych – Braniewskiej Nuty i Wrzosu, Zespołów Swojaki i Bracia Soprano, Elizazilee, a taneczny nastrój zapewnił zespół Clasic.

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych mieszkańcach naszej Gminy. Dmuchane zamki i malowanie buź były największą atrakcją dla dzieci.

Mogliśmy również oglądać park maszynowy zaprezentowany przez firmę Olznas z Lipowiny, sponsora tegorocznych dożynek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Braniewo i zaproszonym gościom za uczestnictwo w naszym święcie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przygotowanie całej oprawy uroczystości. Wyrazy uznania i podziękowania kierujemy również w stronę Strażaków Ochotników, którzy corocznie, niezawodnie czuwają nad bezpiecznym przebiegiem imprezy.

 


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii