Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

 

 

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/PROW/.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

25. marca w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele władz powiatowych i gminnych podpisali porozumienie w sprawie wspierania budowy i modernizacji dróg lokalnych na terenie naszego Powiatu. Podejmowanie wspólnych działań ma na celu wzajemną pomoc w pozyskaniu dofinansowania planowanych inwestycji ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kontynuując podjęte już kroki, Wójt Tomasz Sielicki wraz z pracownikami urzędu w dniu wczorajszym (29 marca) udali się do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, gdzie złożyli wnioski na dofinansowanie realizacji zadań polegających na przebudowie dróg gminnych: Grzędowo-Krasnolipie oraz Bemowizna-Szyleny. Inwestycje polegać mają na wykonaniu nowych nawierzchni, poboczy oraz na poprawie odwodnienia wymienionych dróg. Dodatkowo w miejscowości Grzędowo przewidziana jest budowa chodnika dla pieszych. Łączna długość dróg ujętych we wnioskach to 3 km, a koszt wykonania tych inwestycji sięga blisko 1 mln. 300 tys. zł. Jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie, przekroczy ono kwotę 800 tys. zł.

Są to pierwsze wnioski złożone przez Gminę Braniewo w nowej perspektywie finansowej. Miejmy nadzieję, że będzie ona udana pod względem pozyskiwania funduszy unijnych jak poprzednia. Inwestycja w poprawę układu komunikacyjnego niewątpliwie będzie wsparciem dla rozwoju rolnictwa, handlu i turystyki w naszej gminie.

Warto wspomnieć, że Gmina Braniewo konsekwentnie zabiega także o środki krajowe. W ostatnim czasie Wójt złożył wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie o dofinansowanie zakupu i montażu terminala GSM, który w połączeniu z systemem wczesnego powiadamiania (DSP) będzie informował strażaków OSP o występującym zagrożeniu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań usprawnimy przekaz informacji, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

 

{gallery}informacje/2016/PROW/{/gallery}


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii