Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

 

 

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/zelazna_gora_sds.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

 

Wielką dumą dla Gminy jest obiekt, który powstał w Żelaznej Górze. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy, zaangażowania i poświęcenia wielu osób, dnia 7 września 2016 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy.

Uroczystość otwarcia została poprzedzona mszą świętą sprawowaną pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Wśród zacnych gości byli również: przedstawiciel Senatora Jerzego Wcisły- Pan Andrzej Krzywiec,  Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Pani Karolina Motyka-Kozioł, Doradca Marszałka Województwa Pan Marian Podziewski, Dziekan Dekanatu Braniewskiego ksiądz Leszek Galica, Starosta Powiatu Braniewskiego Pan Leszek Dziąg, Burmistrz Miasta Braniewa Pani Monika Trzcińska, kierownicy i prezesi jednostek organizacyjnych współpracujących z Gminą, przedstawiciele służb mundurowych, członkowie Stowarzyszenia „Ostoja Warmińska” oraz mieszkańcy Żelaznej Góry. Nie zabrakło również podopiecznych i pracowników Środowiskowego Domu, dla których ten dzień był szczególne ważny.

Po uroczystej mszy świętej, Prezes Stowarzyszenia „Ostoja Warmińska” Pani Kalina Jakimczuk przywitała przybyłych gości. Jako pierwszy głos zabrał  Wójt Tomasz Sielicki, który oficjalnie powierzył prowadzenie ŚDS Pani Prezes. Podkreślił, że inwestycja została zrealizowana dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób. W sposób szczególny, Wójt podziękował ówczesnemu Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu Panu Marianowi Podziewskiemu, który wykazał się dużą przychylnością przy organizacji tego ośrodka. Po wystąpieniach zaproszonych gości, licznych gratulacjach i upominkach złożonych na ręce Pani Kaliny Jakimczuk, nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie Środowiskowego Domu Samopomocy, symbolizujące jego oficjalne otwarcie.

Następnie goście z zaciekawieniem zwiedzali 900-metrowy obiekt. Podziwiali pracownie zajęciowe wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt terapeutyczny, rekreacyjny i dydaktyczny. W chwili obecnej pod opieką Środowiskowego Domu Samopomocy przebywa 30 podopiecznych. Docelowo przewidziane są miejsca dla 60 uczestników. Jesteśmy przekonani, że wysoki standard jaki zapewnia nasza placówka, podniesie jakość życia swoich podopiecznych, przez co z powodzeniem realizowała będzie wyznaczone cele i osiągała sukcesy.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Kaliny Jakimczuk, która zorganizowała oprawę całej uroczystości. Przybyli goście uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez Stowarzyszenie „Przy Granicy” z Żelaznej Góry, pracowników Środowiskowego Domu i pracowników Zespołu Szkół w Lipowinie. Wyrazy uznania dla wszystkich, którzy mieli choćby najmniejszy wkład w organizację uroczystości. Podziękowania kierujemy również w stronę niezawodnego zespołu „Tęcza Warmii” za przygotowanie muzycznej oprawy naszego święta.

 

{gallery}/informacje/2016/zelazna_gora_sds{/gallery}


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii