INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

INFORMACJA

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 72/VIII/2023 Wójta Gminy Braniewo z dnia 26 września 2023 r., informuje się, że dn. 10.11.2023 r. (piątek) Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

 

 

logo drogi2

Wczoraj mieszkańcy sołectwa Szyleny obchodzili dożynki sołeckie połączone z otwarciem nowo wyremontowanej drogi na odcinku Bemowizna-Szyleny. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z udziałem zaproszonych gości, mieszkańców, a przede wszystkim rolników.

Starostowie dożynek złożyli dary i chleb dożynkowy na ręce księdza proboszcza. Następnie podzielili nim wszystkich uczestników mszy świętej. Proboszcz ks. Piotr Babski poświęcił przyniesione przez rolników ziarno. Podziękował również Pani Joannie Budko za zrobienie wieńca dożynkowego, który wcześniej poświęcony był na dożynkach diecezjalnych w Gietrzwałdzie. Po zakończeniu uroczystości kościelnych odbyło się symboliczne otwarcie drogi. Ksiądz poświęcił nową nawierzchnię i pobłogosławił wszystkich, życząc rozwagi w poruszaniu się po nowej drodze.

Następnie głos zabrał Wójt Tomasz Sielicki, który powiedział, że głównym celem przedsięwzięcia była poprawa warunków bezpieczeństwa użytkowników przebudowanego odcinka drogi, a także estetyki obszaru. Koszt inwestycji sięga blisko 0,5 mln. zł. z czego gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 80% wartości inwestycji.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Tomasz Sielicki, Przewodniczący Rady Gminy Pan Sergiusz Kaliszuk, Sołtys Sołectwa Szyleny Pan Paweł Szakiewicz oraz rolnik z Szylen Pan Mirosław Kapusto. Uciecha mieszkańców jest wielka, od lat czekali na ten remont. Teraz mogą bezpiecznie i w pełni komfortowo korzystać z przebudowanej drogi.

 


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii