INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

DSC 0154 wynik

Tegoroczne Dożynki Gminneodbyły się 15 września w Lipowinie.Tradycyjnie już uroczystości poprzedziła msza święta dziękczynna sprawowana przez ks. kan. Władysława Kurasa. Starostami dożynek byli Pani Teresa Kwiatkowska oraz Pan Ryszard Krzywiec, którzyw imieniu mieszkańców gminy złożyli dary w podziękowaniu za tegoroczne plony. Nieodzownym elementem Gminnego Święta Chleba jest dzielenie się nim z wszystkimi uczestnikami uroczystości.

Po zakończeniu mszy świętej Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki przywitał zaproszonych gości: Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Mirona Sycza, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pana Jana Bobka, Starostę Powiatu Braniewskiego Pana Leszka Dziąga, Przewodniczącego Rady Gminy Braniewo Pana Sergiusza Kaliszuka, radnychi sołtysów, przedstawicieli sąsiednich samorządów, służby mundurowe, przedstawicieli jednostek współpracujących z Gminą, a przede wszystkim rolników i mieszkańców Gminy.

Niezmiennie od 8 lat, jednym z najważniejszych punktów dożynek gminnych jest wręczenie „Bursztynowego Ziarna”. Jest to tradycja wprowadzona przez Wójta Tomasza Sielickiego, który podczas uroczystości dożynkowych wręcza 3 nagrody: rolnikom, instytucjom oraz przedsiębiorcom, zaangażowanym nie tylko w rozwój własnych gospodarstw i firm, ale także w życie Gminy Braniewo. W tym roku wyróżnieni zostali: Pan Tadeusz Piwowarczyk, Państwo Leszek i Marzanna Kołakowscy orazPaństwo Andrzej i Aldona Gawron.

Następnie Wójt Gminy podziękował przedstawicielom różnych instytucji za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i wsparcie w realizacji wspólnych zadań na rzecz rozwoju Gminy Braniewo

Po oficjalnej części dożynek gospodarze zaprosili wszystkich do biesiadowania, wspólnej zabawy i kosztowania przygotowanego poczęstunku. Najmłodsi malowali buzie i bawili się na przygotowanym placu zabaw. Atmosferę umilały występy lokalnych zespołów ludowych oraz grup dziecięcych i młodzieżowych z Braniewskiego Centrum Kultury.

Na scenie zaprezentowały się zespołyCi Ho oraz Boogi Band. Gwiazdą wieczoru była grupa disco polo – MIG, która porwała wszystkich do wspólnej zabawy. Frekwencja była ogromna, a uczestnicy doskonale się bawili.

Dziękujemy mieszkańcom Lipowiny, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego corocznego święta. Natomiast mieszkańcom gminy i wszystkim gościom za liczne przybycie i wspólną zabawę.

 

Krótka prezentacja laureatów „ Bursztynowego Ziarna”

PAN TADEUSZ PIWOWARCZYK – od 42 lat należy do klubu Honorowych Krwiodawców, do chwili obecnej oddał 88l krwi. Za swoją postawę i nieocenioną pomoc otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Zasłużony dla Zdrowia Narodu czy Kryształowe Serce . Pan Tadeusz na co dzień jest pracownikiem Chmikalsu. Jego pasją jest ogrodnictwo.

PAŃSTWO LESZEK I MARZANNA KOŁAKOWSCY – wspólnie prowadzą gospodarstwo rodzinne o powierzchni 78h. Specjalizują się w uprawie zbóż. Państwo Kołakowscy są pasjonatami ogrodnictwa. Pan Leszek jest podłowczym w kole Mewa od 14 lat, za swoje osiągnięcia otrzymał szereg wyróżnień i nagród.

PAŃSTWO LESZEK I MARZANNA KOŁAKOWSCY – wspólnie prowadzą gospodarstwo rodzinne o powierzchni 78h. Specjalizują się w uprawie zbóż. Państwo Kołakowscy są pasjonatami ogrodnictwa. Pan Leszek jest podłowczym w kole Mewa od 14 lat, za swoje osiągnięcia otrzymał szereg wyróżnień i nagród.

 


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii