INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

DSC 0271

26. września odbyła się wyjątkowa uroczystość i zarazem pierwsza taka w naszej gminie. Wczoraj w gronie zacnych gości uczestniczyliśmy w obchodach ustanowienia patrona oraz nadania sztandaru Szkole Podstawowej w Lipowinie. Od teraz nasza placówka oświatowa nosi imię Wincentego Witosa, autorytetu, który wskazuje na pielęgnowanie i poszanowanie wartości oraz tradycji narodowych a także patriotycznych postaw.

Uroczystość poprzedziła msza święta, po której we wspólnym korowodzie udaliśmy się do szkoły na dalszą część tego ważnego wydarzenia. Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodniczący Sejmiku Województwa Jan Bobek, Przewodniczący Rady Gminy Sergiusz Kaliszuk, przedstawiciele sąsiednich samorządów oraz służ mundurowych.

„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska” pod tym hasłem obchodziliśmy wczorajsze wydarzenie. Sztandar, który przekazaliśmy Szkole Podstawowej w Lipowinie, będzie nas jednoczył wokół wspólnego celu jakim jest umiłowanie ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Nadany sztandar jest znakiem rozpoznawczym szkoły oraz symbolem przynależności do grona szkolnej rodziny.

Uroczystości towarzyszyła bogata i znakomicie przygotowana oprawa artystyczna. Wyjątkowe wydarzenie, przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców wywołało wiele pozytywnych emocji. Młodzież „przeniosła” przybyłych gości do czasów naszego patrona.


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii