INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lipowinie w dniu dzisiejszym hucznie przywitała nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy, który został oficjalnie oddany w ręce ochotników.

Całe wydarzenie przybrało formę uroczystego apelu.

Prezes OSP Lipowina przywitał wszystkich gości, podziękował za trud i determinacje, które towarzyszyły przy zdobyciu funduszy na zakup nowego wozu.

Prezes Ryszard Mieczkowski wraz z Naczelnikiem Henrykiem Wierzbickim wręczył podziękowania dla osób, które przyczyniły się do zakupu wozu, byli to bryg. Zbigniew Januszko, mł. bryg. Ireneusz Scibiorek, dh Tomasz Sielicki oraz dh Jakub Bornus.

Teraz można być spokojnym - UDAŁO SIĘ, wóz już zasilił jednostkę i zaczął służbę.

Wśród zaproszonym gości pojawili się m.in. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie dh Tomasz SIelicki, Starosta Powiatu Braniewskiego Karol Motyka, Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, Komendant Powiatowy Policji w Braniewie nadkom. Tadeusz Telenga, Przedstawiciel Straży Granicznej, Komendant Gminny ZOSP RP w Braniewie dh Zdzisław Piegdoń, Prezes PERiG Robert Mirkowski oraz Dh Wincenty Przyborowski. 

Impreza nie nabrała by takiego rozmachu gdyby nie sponsorzy dzisiejszej okoliczności, byli to m.in. Krystyna Jastrzębska, Zygmunt Wajdlejt, Firma Danex, Przedstawiciel Salonu Orange w Braniewie Krystian Ostrowski, Hydro-Molki, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spódzielczy z Braniewa, Lokalna Grupa Rybacka, Firma Perig, Radni oraz Sołtys, a także Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, który również wspomógł inicjatywe - w imieniu strażaków ochotników - serdecznie dziękujemy.

Mamy powód do dumy, mianowicie jako gmina, która posiada trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, posiada trzy nowe wozy, które w ciągu ostatnich trzech lat trafiały właśnie do Gminy Braniewo (2017 - OSP Żelazna Góra, 2018 - OSP Gronowo, 2019 OSP Lipowina).

A to wszystko dzięki naszym włodarzom !JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii