INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

INFORMACJA

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 72/VIII/2023 Wójta Gminy Braniewo z dnia 26 września 2023 r., informuje się, że dn. 10.11.2023 r. (piątek) Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

 

 

Mieszkańcy naszej gminy z wielkim zaangażowaniem celebrują tradycję organizowania corocznych pikników i festynów rodzinnych.

Takie inicjatywy sprzyjają integracji, a z każdym rokiem mieszkańcy dokładają wszelkich starań, aby imprezy były bardziej atrakcyjne i przyciągały więcej gości. Oprócz uroczystego przywitania wozu strażackiego dla OSP Lipowina odbył się po raz dziewiąty Festyn rodzinny w Krasnolipiu. Jak co roku frekwencja dopisała.

Tradycyjnie piknik rozpoczął się mszą świętą sprawowaną przez ks. Władysława Kurasa. Nastęnie wszyscy zaczęli wspólną biesiadę. Nie sposób pominąć tu roli sołtysa Pana Łukasza Galińskiego, który z wielkim zapałem przygotowuje coroczne uroczystości.

Ta wspaniała tradycja jest okazją do dobrej zabawy, spotkań sąsiedzkich oraz intensywnych i przyjacielskich rozmów.

Organizacja gier i zabaw dla najmłodszych przyciąga i mobilizuje mieszkańców do działania. Na obu uroczystościach nie zabrakło przedstawicieli gminy oraz miasta - Wójta Gminy Pana Jakuba Bornusa, Burmistrza Miasta Braniewo Pana Tomasza SIelickiego wraz z małżonką, Zastępcę Burmistrza Panią Anne Kapusta, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze Panią Kalinę Jakimczuk. Swoją obecnością zaszczyciła również Radna Pani Małgorzata Rojek oraz były Radny Gminy Braniewo a zarazem były Przewodniczący Rady Gminy Pan Sergiusz Kaliszuk wraz z małżonką.

Miło było spędzić sobotnie popołudnie z mieszkańcami sołectwa Krasnolipie !

Za rok...jubileuszowa dziesiąta edycja Festynu Rodzinnego w Krasnolipiu - przy takim pomysłowym Sołtysie, Radzie Sołeckiej i zaangażowaniu mieszkańców - liczymy, że będzie wyjątkowa ! JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii