INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ponad pół tysiąca osób uczestniczyło w tegorocznym Biegu Pamięci, poświęconym Janowi Pawłowi II. Organizatorzy przygotowali dwie trasy. Krótsza wiodła ulicami Braniewa, dłuższa — 9-kilometrowa — wiodła wzdłuż rzeki Pasłęki, w stronę Nowej Pasłęki.

 

Na dłuższej trasie przygotowanej niemal w całości na terenie Gminy Braniewo pobiegło ponad 20 zawodników, wśród nich także panie. To nie był bieg na czas — cała grupa, razem, pobiegła najpierw w stronę Nowej Pasłęki, a następnie wróciła do Braniewa.

Tutaj, przed bazyliką mniejszą, znajdowała się meta biegu. Uczestnicy dłuższej trasy przekroczyli ją razem, trzymając się za ręce.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Jedną z osób wręczających medale był wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki.

Tegoroczny bieg był nie tylko upamiętnieniem Jana Pawła II, ale także podziękowaniem za jego kanonizację.
— Jan Paweł II był wspaniałym darem polskiej kultury, wiary, naszej chrześcijańskiej historii, walki o wolność — mówi wójt Tomasz Sielicki. — Dla Polski i Polaków miał znaczenie szczególne. Jego słowa — te wypowiedziane na placu Zwycięstwa w Warszawie — „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” — miały wyjątkową moc. Często zadaję sobie pytanie, czy potrafimy w odpowiedni sposób czerpać i poprawnie interpretować to co przekazał nam Pan Bóg pozwalając żyć „u boku” świętego.


ZOBACZ WIĘCEJ:

Bieg Pamięci 2014. Każdy go wygrał

Po Biegu Pamięci 2014

Bieg Pamięci 2014

Okiem kamery: Bieg Pamięci 2014

Biegliśmy i maszerowaliśmy by upamiętnić Jana Pawła II


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii