INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

INFORMACJA

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 72/VIII/2023 Wójta Gminy Braniewo z dnia 26 września 2023 r., informuje się, że dn. 10.11.2023 r. (piątek) Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

 

 

Kolejne Dni Nowej Pasłęki już za nami. Tegoroczne obchody odbyły się w dniach 21-23 lipca. Nieodzownym elementem naszych uroczystości były tradycyjnie Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego. Po raz kolejny Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin objął swoim patronatem tegoroczne święto.

W piątkowe popołudnie przywitaliśmy pierwsze załogi żeglarskie, które przybiły do przystani w Nowej Pasłęce. O godzinie 21:00 nastąpiło uroczyste wciągnięcie bandery na flagsztok. Dalsza część wieczoru upłynęła w klimacie muzyki szantowej. Był to miły odpoczynek przed sobotnimi zmaganiami żeglarskimi.

Następny dzień uroczystości rozpoczął się bardzo wcześnie, szczególnie dla wędkarzy, którzy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Braniewo. W pięknej scenerii nad rzeką Pasłęką, Wójt powitał wszystkich uczestników, po czym wędkarze zajęli swoje miejsca i „zarzucili wędki”. Uwieńczeniem zmagań było wręczenie pucharu dla wędkarza z najlepszym osiągnięciem. Nagrody wręczyła Pani Wioletta Śląska Zyśk - Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Najlepszymi poławiaczami zostali: Pan Marcin Maciejewski, Pan Zbigniew Polakowski i Pan Tadeusz Zaborowski. Łącznie w zawodach wzięło udział 16 wędkarzy.

W tym samym czasie do rywalizacji przygotowywały się drużyny siatkarzy. W IV Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej udział wzięło 13 zespołów. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom siatkarski, dzięki czemu walka była wyrównana.

Wyniki końcowe Turnieju przedstawiają się następująco:

I. Radziewicz/Ciemachowski (Braniewo/Trzcianka)
II. Ciunajtis/Rawski (Orneta/Miłakowo)
III. Machnowski/Karbanik (Pieniężno)
IV. Masiak/Klimkowska (Gdańsk/Braniewo)
V. Kurek/Zyziuk (Braniewo)
Szałkowski/Szałkowski (Elbląg)
VII. Klein/Klein (Nowa Pasłęka/Gdynia)
Siniarski/Polewaczyk (Morąg)
IX. Zdanowicz/Borkowski (Morąg)
Drozdowski/Kazubek (Braniewo)
Laszuk/Olszewska (Braniewo)
Kantowicz/Strehlau (Gdynia)
XIII. Miąsko/Maćkowiak (Braniewo)

Wójt pogratulował wszystkim uczestnikom wysokiej formy oraz podziękował za udział w turnieju. Najlepsi gracze zostali wyróżnieni nagrodami.

Równolegle do rozgrywek siatkarskich odbyło się uroczyste otwarcie Regat. Wójt Gminy Tomasz Sielicki wraz z Komandorem Yacht Clubu Zalew Wiślany Panem Andrzejem Włodarczykiem przywitali uczestników, organizatorów, sponsorów oraz przybyłych gości. Niezawodnie od kilku lat zmagania żeglarzy wspierane są przez: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Urząd Gminy Braniewo. Indywidualnie pomoc okazali również: Żaglownia Apollo Sails, Pan Wojciech Hołownia i Pan Roman Putała. Dzięki temu wsparciu regaty żeglarskie mają co roku atrakcyjną oprawę, a uczestnicy otrzymują równie atrakcyjne nagrody.

W regatach udział wzięło 20 jednostek jachtowych. Jak co roku, nie zabrakło wśród nich reprezentantów Obwodu Kaliningradzkiego. Po odprawie sterników nastąpiło wyjście jachtów z portu i start wyścigów. Pod czujnym okiem sędziów Pana Pawła Karpowicza oraz Pana Tadeusza Karpowicza jednostki i ich ekipy rywalizowały ze sobą na wodach Zalewu Wiślanego. Obserwatorzy regat doskonale się bawili z niecierpliwością oczekując powrotu swoich faworytów do portu.

Wyniki regat przedstawiają się następująco:

W pierwszym biegu w poszczególnych grupach KWR zwyciężyły załogi:

Grupa I – jachtu NEOPROFIL pod kpt. Piotrem Adamowiczem
Grupa II – jachtu VEGA pod kpt. Siergiejem Zhadobko (Rosja)
Grupa III – jachtu ENTUZJASTA pod kpt. Robertem Wojtusiakiem

W drugim biegu zwyciężyły załogi:

Grupa I – jachtu NEOPROFIL pod kpt. Piotrem Adamowiczem
Grupa II – jachtu VEGA pod kpt. Siergiejem Zhadobko (Rosja)
Grupa III – jachtu KARETA pod kpt. Wiesławem Sawickim

W biegu trzecim zwyciężyły załogi:

Grupa I – jachtu NEOPROFIL pod kpt. Piotrem Adamowiczem
Grupa II – jachtu VEGA pod kpt. Siergiejem Zhadobko (Rosja)
Grupa III – jachtu APOLLO SAILS 2 EASY pod kpt. Tomaszem Makowskim

Triumfatorami w klasyfikacji generalnej zostali:

Grupa I – załoga jachtu NEOPROFIL
Grupa II – załoga jachtu VEGA
Grupa III – załoga jachtu ENTUZJASTA

Puchary im. Króla Stefana Batorego przyznane w pierwszym biegu ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Pana Gustawa Marka Brzezina. Zwycięzców drugiego biegu nagrodził Wójt Tomasz Sielicki. W trzecim biegu zwycięzcom przyznane zostały szczególne trofea, puchary im. Henryka Mrozińskiego, długoletniego przyjaciela żeglarzy oraz inicjatora wielu przedsięwzięć prowadzących do rozwoju sportów wodnych w naszej okolicy.

W klasyfikacji generalnej uhonorowano pucharami memoriałowymi im. Jarka Rąbalskiego załogi trzech jachtów w każdej grupie. Puchary ufundowane były przez Marszałka Województwa Warmińsko Pana Gustawa Marka Brzezina oraz Wójta Gminy Braniewo Pana Tomasza Sielickiego.

W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw oraz kolorowymi straganami. Nie zabrakło również animacji i konkursów z nagrodami. Uwieńczeniem obchodów Dni Nowej Pasłęki były koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Mateo, a tuż po nim swój występ zaprezentował zespół Jumper. Muzyka w rytmie disco polo zagwarantowała nastój do wspólnej zabawy.

Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów i wszystkich, którzy po raz kolejny przyczynili się do organizacji Dni Nowej Pasłęki i Regat Żeglarskich. Do zobaczenia za rok!

 


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii