INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

DSC 0799

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest jednym z największych wydarzeń sportowo-społecznych w Polsce. W kolejnych edycjach biegu startuje coraz więcej osób. Również Gmina Braniewo dołączyła do tego przedsięwzięcia. Na boisku przy Szkole Podstawowej w Lipowinie dzieci, młodzież oraz dorośli już po raz drugi pobiegli „Tropem Wilczym” - upamiętniając żołnierzy, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość.

W biegu udział wzięło ponad 120 uczestników: uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipowinie z klasami gimnazjalnymi, Szkoły Filialnej w Szylenach i Szkoły Podstawowej w Płoskini z klasami gimnazjalnymi oraz nauczyciele, rodzice i sympatycy sportu. Wszystkich uczestników biegu i gości powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipowinie Pani Bogumiła Jacak. Nauczyciel historii Pani Małgorzata Stefanowicz przybliżyła uczestnikom historię Żołnierzy Wyklętych. Patronat honorowy biegów Tropem Wilczym objął Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki.

W ramach obchodów Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym odbyło się 7 biegów. Wszystkich uczestników gorąco dopingowali uczniowie wyposażeni w biało-czerwone gadżety. Najlepszych zawodników nagrodził medalami Wójt Pan Tomasz Sielicki. Po wręczeniu wyróżnień wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku na pieczeniu kiełbasek.

Była to II edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej gminie. Biegi Tropem Wilczym wpisały się w tradycję szkoły. Pan Wójt podziękował nauczycielom i rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie w organizację tego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację w duchu fair play.

Wyniki

Dziewczęta

Klasy IV i młodsze

 1. Galińska Oliwia - SP Lipowina
 2. Wieczorek Aniela - SP Płoskinia
 3. Szwajczewska Daria - SP Lipowina

Klasy V-VI

 1. Treder Celina - SF w Szylenach
 2. Szwajczewska Maria - SP Lipowina
 3. Kowalska Alicja - SP Lipowina

Klasa VII i gimnazjum

 1. Lewko Zuzanna - Gim. Lipowina
 2. Moskiewicz Natalia - Gim. Płoskinia
 3. Byndas Pola - Gim. Lipowina

 

Chłopcy

Klasy IV i młodsi

 1. Żarski Dawid - SP Lipowina
 2. Kuciński Artur - SF Szyleny
 3. Chrzanowski Damian - SP Lipowina

Klasy V-VI

 1. Hrybek Piotr - SP Płoskinia
 2. Sadowski Krystian - SF Szyleny
 3. Krzyżanowski Kacper - SP Lipowina

Klasa VII i gimnazjum

 1. Granat Michał - Gim. Płoskinia
 2. Zygałko Dominik - Gim. Lipowina
 3. Kościuk Mikołaj - Gim. Płoskinia

 

Dorośli

 1. Wierzbicki Tomasz - Lipowina
 2. Kot Magdalena - Płoskinia
 3. Wolak Tadeusz - Żelazna Góra

 

 


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii