Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 200 00300

 

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

 

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Informacje o najważniejszych inwestorach w gminie:

 

Polfrost Terminal Sp. z o.o.

logistyka kolejowa – specjalizuje się w transporcie artykułów spożywczych i budowlanych pomiędzy Polską a krajami Europy Wschodniej i Południowej oraz Azji. Transport kolejowy dociera głównie do takich krajów, jak: Chiny, Rosja, Ukraina, Kazachstan, Uzbekistan, Mołdawia i Białoruś.

logistyka mamgazynowa - magazyny, którymi dysponuje spółka są w większości usytuowane na terenach posiadających infrastrukturę w postaci bocznicy kolejowej szeroko- i normalnotorowej oraz rampy samochodowej. Umożliwiają organizację przeładunków, konfekcjonowania, kompletowania oraz dystrybucji. Mogą tam być składowane wszelkie towary przemysłowe, pakowane na paletach, w workach, big bagach i luzem.

transport samochodowy -  główną specjalizacją jest transport chłodniczy. Oferują przewóz towarów chłodzonych lub mrożonych w odpowiedniej dla nich temperaturze. Realizują usługi transportowe w całej Europie oraz części Azji. Samochody chłodnie docierają głównie do Niemiec, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Grecji, Rosji, Kazachstanu oraz Ukrainy. Realizowane są również przewozy krajowe.

transport morski- obejmuje kompleksową realizacje wysyłek do wszystkich głównych portów świata. Firma specjalizuje się przewozem ładunków w temperaturze kontrolowanej z wykorzystaniem różnego rodzaju gałęzi transportu. Mając na uwadze czas dostawy, jako istotnego parametru w transporcie produktów spożywczych, optymalizowana jest droga wysyłki, dzięki czemu towary szybciej docierają do odbiorców.
Spółka współpracuje wyłącznie z wybranymi partnerami i przewoźnikami, co pozwala zapewnić najlepszą jakość usług obejmujących:
- transport ładunków pełnokontenerowych (FCL),
- transport ładunków w kontenerach zbiorczych (LCL),
- transport ładunków konwencjonalnych,
- projekty specjalne w tym chartery statków
- odprawę celną,
- zintegrowaną dostawę „door-to-door”,
- załadunek, przeładunek i składowanie,
- ubezpieczenie towaru,
- monitoring przesyłki.

przeładunek - usługa przeładunku jest towarzysząca dla wszelkiego rodzaju przewozów kombinowanych. Na rampach dokonuje się przeładunku z/do samochodów i wagonów normalnotorowych do/z wagonów szerokotorowych. Rozbudowana infrastruktura i doświadczeni pracownicy przygotowani są do przeładunku towarów suchych i chłodniczych.

Terminale z rampami przeładunkowymi rozmieszczone są przy wschodniej oraz północnej granicy Polski oraz po stronie ukraińskiej i rosyjskiej. Umożliwiają one realizację następujących zadań:
- dowóz towaru i załadunek na wagony szerokotorowe,
- przyjmowanie wagonów szerokotorowych (WNP) i bezpośredni
przeładunek na wagony normalnotorowe,
- załadunek z hali na tor normalny i szeroki,
- załadunek i rozładunek towarów przewożonych transportem
samochodowym,
- przechowywanie i spedycja towarów drobnicowych,
- kompletowanie towarów drobnicowych,
- organizacja odpraw celnych i spedycyjnych,
- przeładunki kontenerowe,
- inne usługi na życzenie klientów.

usługi celne - Obsługa celna oferowana przez firmę, obejmuje m. in.:
- całkowitą reprezentację klienta przed organami celnymi,
- pełną obsługę dokumentacji: przygotowanie, skompilowanie, sporządzenie dokumentacji niezbędnej do odprawy towarów (SAD, SAD-bis, karnet TIR, DCW, CMR),
- stosowanie procedur uproszczonych umożliwiających rozliczanie należności podatkowych przy imporcie na podstawie art. 33a Ustawy o VAT,
- składanie zabezpieczeń celnych i podatkowych,
- wnoszenie odwołań podlegających rozpatrzeniu przez organy celne,
- organizację kontroli ilościowej i jakościowej przez niezależne organy kontrolne oraz kontroli fitosanitarnej i weterynaryjnej,
- doradztwo w zakresie obsługi celnej.

Do realizacji zadań agencji celnej służy także magazyn celny w Braniewie o powierzchni 300 m2 do czasowego składowania towarów paletyzowanych i niepaletyzowanych naszych Klientów.

Firma posiada bezpośrednie umowy z agencjami na granicach:
- polsko – białoruskiej,
- polsko – niemieckiej,
- łotewsko – rosyjskiej,
które dokonują kontroli dokumentów.

Polfrost Terminal w Braniewie posiada status AEO (Authorised Economic Operator – Upoważniony Przedsiębiorca), co oznacza, że spółka posiada wysoką wiarygodność w oczach organów celnych

http://www.polfrost.com.pl/

 

Logistic Terminal Braniewo to największy i najnowocześniejszy terminal przeładunkowy na granicy polsko-rosyjskiej. Położony w bezpośredniej bliskości przejścia granicznego Braniewo-Mamonowo oraz graniczy ze stacją PKP Braniewo. Terminal został zbudowany w 2003 r. jako projekt greenfield - stąd wysoka jakość infrastruktury i maszyn, wysoki potencjał przeładunkowy i efektywność oraz nowoczesność rozwiązań.
Od 2013 roku Chemikals Sp. z o.o. jest częścią PEKAES S.A., a od 2014 roku stosuje nazwę i znak Logistic Terminal Braniewo. W skład terminalu wchodzi własna bocznica kolejowa o łącznej długości torów około 7km w tym 3,7km torów szerokich.
Dogodne położenie przy kolejowym przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo pozwala na optymalną realizację zamówień naszych klientów, np. rozładunek lub załadunek bezpośredni i pośredni pomiędzy wagonami szerokotorowymi, normalnotorowymi oraz samochodami w dowolnych relacjach.

Firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie:

  • przeładunku towarów,
  • konfekcjonowania (sortowanie, workowanie, kruszenie) towarów
  • magazynowania towarów,
  • odprawy celnej,
  • spedycji i obsługi logistycznej towarów.

http://www.logisticterminalbraniewo.pl/pl/

 

Meble-Okmed Demko Sp. J. firma jest uznanym producentem mebli z ponad 25-lenią tradycją. Misją firmy jest podążanie za najnowszymi trendami branży meblowej oraz oferowanie Klientom mebli wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Firma oferuje produkty  zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach krajów zachodnioeuropejskich i wschodnich.

 

DREWMAR – firma powstała w 1991 roku i od początku swojej działalności była związana z produkcja drzewną. Zebrane przez lata doświadczenie zaowocowały stworzeniem pełnego cyklu produkcyjnego, poczynając od selekcji drewna w lesie a kończąc na finalnym produkcie – szczotce. Posiada własny tartak, stolarnię, nowoczesne suszarnie próżniowe oraz lakiernię, co stawia firmę jako jedyną mającą pełną kontrolę nad całym cyklem produkcyjnym. Nasze produkty są dostępne w szerokim asortymencie oraz bogatej gamie kolorystycznej. Dbając o jakość naszych wyrobów używamy wyselekcjonowanego drewna bukowego oraz najlepszych włókien szczotkarskich.


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

warmiamazury

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa