244

Mieszkańcy Gronowa licznie zgromadzili się na otwarciu Świetlicy w swojej miejscowości. Po kilku latach modernizacja obiektu zakończyła się w pełni. Dla przypomnienia kilka lat wcześniej został wykonany remont zewnętrzny polegający na wykonaniu nowej elewacji oraz dachu. W tym roku przeprowadzone zostały prace remontowe wewnątrz świetlicy.

W uroczystości udział wzięli licznie zaproszeni goście w tym przedstawiciele władz Gminy Braniewo, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Nowy obiekt został poświęcony, a otwarcie nastąpiło poprzez symboliczne przecięcie wstęgi. Inwestycja została zrealizowana z udziałem środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.