DSC 0616

Uroczysty i wyjątkowy przebieg miała ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy, która odbyła się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żelaznej Górze, w której został powołany nowy Skarbnik Gminy - Pani Halina Kazubek. Po zakończeniu obrad władze Gminy, Sołtysi i kierownicy jednostek współpracujących z Gminą zasiedli przy wspólnym stole wigilijnym. Była to okazja do wspólnego kolędowania oraz podsumowania minionych wydarzeń związanych z działalnością gminy.

Wójt w swoim sprawozdaniu przypomniał zrealizowane w tym roku zadania.

Wójt podsumował także zadania promocyjne, które świadczą o podejmowaniu przez Gminę wielu działań, wspierających różne dziedziny życia społecznego. Jest to bardzo ważne, gdyż integracja i wspólna zabawa zachęcają mieszkańców do pracy na rzecz rozwoju Gminy.

Realizacja zadań opiera się głównie na środkach pozabudżetowych, w związku z czym Gmina aktywnie uczestniczy w organizowanych konkursach. Pozyskanie środków unijnych ma duże znaczenie i jest szansą na lepszy rozwój szczególnie dla gmin wiejskich, których niskie dochody nie pozwalają na realizację wielu przedsięwzięć.

Tradycyjnie już, swój udział w przygotowywaniu budżetu mieli także mieszkańcy gminy. Podczas zebrań sołeckich zaplanowali zadania realizowane w ramach funduszu sołeckiego na 2019 r. Mieszkańcy rozdysponowali kwotę przekraczającą 350 tys. zł. z podziałem na poszczególne sołectwa.

Wiele się dzieje, przyszły rok zapowiada się jak zwykle pracowicie i dynamicznie. Ambitne zadania będą wymagały dużego zaangażowania i pracy. Priorytetem jest realizacja zadań inwestycyjnych poprawiających komfort życia lokalnej społeczności. Z roku na rok widać jak Gmina Braniewo nabiera nowych kształtów. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale na szczęście władzom nie brakuje pomysłów i zapału do pracy. Dobra współpraca Wójta i Rady Gminy jest nieodzownym elementem dobrze funkcjonującej i rozwijającej się naszej małej wspólnoty.

Kierujemy słowa podziękowania w stronę Pani Kaliny Jakimczuk oraz pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy za okazaną pomoc w przygotowaniu spotkania wigilijnego.