Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA

Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

 

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus przekazał do Muzeum Ziemi Braniewskiej za pośrednictwem zastępcy kierownika muzeum - Pani Doroty Olbryś znalezione niemieckie listy, które zostały przypadkiem odnalezione pod wymienianym progiem drzwiowym w Naszym Urzędzie.

 

 
Podczas spotkania, Pani Dorota opowiedziała nam historię Urzędu oraz dzieje poszczególnych wsi z terenu Gminy Braniewo. Tym samym Pani Dorota wszczepiła w nas nutę zafascynowania i chęci zdobycia dalszej wiedzy na temat różnych miejscowości z terenu gminy. Mamy nadzieję, że współpraca między Muzeum a Gminą Braniewo będzie owocna i być może w niedalekiej przyszłości uda się stworzyć wystawę opisującą ciekawą historię naszych terenów.
 
Dziękujemy Pani Dorocie Olbryś za zainteresowanie się tematem oraz rozwiązania zagadki historii, a także dziękujemy Pani Joannie Wenta, za przetłumaczenie listu na język polski oraz Pani Bettinie Müller, niemieckiej dziennikarce, która przetłumaczyła listy na obecnie używany język niemiecki.
 
Więcej szczegółów odnośnie odnalezionych listów oraz ich tłumaczenia na język polski, znajdą Państwo tutaj:
https://www.facebook.com/Braunsberg-Braniewo-w-opisach-i-fotografii-747540215333502/photos/ms.c.eJwtzckRxEAQAkGPFDDQB~;47trHSfPNRJRcp6Thjth~_5iNHEWZBzge4~;qPACVekV5kgXlnRGvXUhPiv07tegibAN1HdhGXDmIP0DPGUbOA~-~-.bps.a.1150943694993150/3451133324974164

JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

warmiamazury

Rada Seniorów Gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa