Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

3 maja w Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny w Braniewie, odbyły się uroczystości związane z obchodami 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jednego z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Gminę Braniewo na tegorocznych obchodach majowych reprezentował Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, Przewodniczący Rady Gminy Braniewo Stanisław Żołędziewski oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Braniewo Paweł Szakiewicz.
Uroczystości zostały zainaugurowane mszą świętą w intencji Ojczyzny. Udział w niej wzięła m.in. Mieszkańcy, Przedstawiciele Samorządów Miast i Gmin z Powiatu Braniewskiego, Radni Powiatu Braniewskiego, Miasta i Gminy, Przedstawiciele środowisk kombatanckich, Przedstawiciele Służb Mundurowych, Dyrektorzy firm i zakładów z terenu powiatu braniewskiego, Przedstawiciele oświaty, kultury i sportu a także Kompania Honorowa 9BBKPanc. oraz poczty sztandarowe.
Po mszy odbył się uroczysty marsz i złożenie kwiatów przez delegacje pod pomnikiem Orła Białego.
Następnie uroczyste obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przeniosły się do Braniewskiego Centrum Kultury, gdzie o godz. 12:00 rozpoczęła się akademia okolicznościowa, odbyły się występy artystyczne oraz wręczenie ważnych odznaczeń i podziękowań.
Fot. Starostwo Powiatowe w Braniewie.

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

FindUsOn FB pl PL RGB 1372