Przedwczoraj w Rudłowie odbyły się I wybory na Sołtysa i Rady Sołeckiej. Wczoraj zaś odbyły się kolejne zebrania sołeckie i wybory Sołtysów w sołectwie Bemowizna i Brzeszczyny.
Wcześniej miejscowość Rudłowo należała do sołectwa Bobrowiec gdzie obecnie pełni funkcję Sołtysa Pan Krzysztof Antoniak.
Na kwietniowej sesji Radni podjęli uchwałę w sprawie podziału sołectwa Bobrowiec oraz nadania statutów nowo powstałym jednostkom pomocniczym Gminy Braniewo.
Jednogłośnie Sołtysem nowo powstałego sołectwa Rudłowo została Pani Iza Marciniak.
W wyborach uczestniczył Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, Radny Rady Gminy Braniewo Andrzej Karpiński, Sołtys sołectwa Bobrowiec Krzysztof Antoniak oraz Mieszkańcy sołectwa.
Wszyscy gratulowali i życzyli powodzenia Pani Izie. Okazuje się, że bycie sołtysem to nie obowiązek, ale pasja i styl życia. Głęboko wierzymy, że właśnie tak się stanie.
Kilka słów o Pani Izie, mianowicie pracuje jako kosmetyczna, również w tym kierunku się dokształca. Jest osobą, która lubi działać społecznie. Wcześniej była w Radzie Sołeckiej sołectwa Bobrowiec, w której intensywnie się udzielała. Najbliższe plany Pani Izy to zintegrowanie mieszkańców poprzez wydarzenia integracyjno-rekreacyjne, poprawa infrastruktury miejscowości oraz ważne inwestycje w celu poprawy jakości życia mieszkańców.
Niebawem, bo 9 lipca w Rudłowie odbędzie się festyn rodzinny, na który Pani Sołtys serdecznie wszystkich zaprasza.

Przed podziałem, sołectwo, które liczyło najwięcej mieszkańców było to właśnie sołectwo Szyleny, w skład jego były miejscowości Szyleny Wieś, Szyleny Kolonia, Szyleny Osada, Rydzówka, Bemowizna, Brzeszczyny i Marcinkowo, którym gospodarzem był Wiceprzewodniczący Rady Gminy Braniewo, a zarazem Sołtys Paweł Szakiewicz. Uchwałą Rady w sprawie podziału sołectwa Szyleny oraz nadania statutów nowo powstałym jednostkom pomocniczym Gminy Braniewo, wyodrębniono i utworzono dwa nowe - sołectwo Bemowizna i sołectwo Brzeszczyny.
Mieszkańcy sołectwa Bemowizna zdecydowali się wybrać gospodarza Roberta Kaliskiego, zaś mieszkańcy sołectwa Brzeszczyny postanowili zaufać Marcinowi Krajnik.
Na wyborach nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Braniewo Jakuba Bornusa oraz obecnego Sołtysa sołectwa Szyleny Pawła Szakiewicza, którzy pogratulowali i życzyli powodzenia nowym gospodarzom.
To już koniec wyborów w bieżącej kadencji. W związku z utworzeniem nowych sołectw – obecnie Gmina Braniewo liczy aż 28 sołectw.