Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 200 00300

 

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

 

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Już po raz kolejny w Gminie Braniewo w dniach 25-26 lipca odbyłyby się Dni Nowej Pasłęki połączone z Międzynarodowymi Regatami Żeglarskimi im. Jarka Rąbalskiego. Tegoroczne obchody swoim patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Uroczystości rozpoczęły się wcześnie rano - otwarciem zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Braniewo. 26 wędkarzy rywalizowało nad rzeką Pasłęką na tzw. Alei Topolowej. Uwieńczeniem zawodów było wręczenie pucharu oraz ufundowanym przez Wójta nagród wędkarzom z najlepszymi wynikami. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że w gronie wyróżnionych wędkarzy znalazła się również jedna kobieta.

 

Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki zawodów wędkarskich:

I- Krzysztof Dzięgielewski 5290 punktów

II- Zbigniew Polakowski 4280 punktów

III- Zdzisław Toruński 2840 punktów

IV- Jaworski Karol 2120

V- Rafał Toruński 1720 punktów

V- Halina Rutkowska 1720 punktów

 

W dalszej kolejności odbył się II Turniej Siatkowej Piłki Plażowej Nowa Pasłęka CUP do którego zgłosiło się 9 drużyn. Rywalizacja była zacięta, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zespół MIĄSKO-RADZIEWICZ

II miejsce zespół CIUNAJTIS-CIUNAJTIS

III miejsce zespół SEREDNICKI - SEREDNICKI

IV miejsce zespół KOZŁOWSKA - KLEIN

V miejsce zespół MIĄSKO - GIGIEL

VI miejsce zespół WOŹNIAK - BOJACZUK

VII miejsce zespół RUDA - BORYSIAK

VIII miejsce zespół GACKI - ŚCIĘGOSZ

IX miejsce zespół FIDURA - KĘDZIORA

 

Wszystkim uczestnikom Wójt serdecznie pogratulował wysokiej formy i podziękował za udział w turnieju . Szczególne podziękowania otrzymał Pan Zenon Kuk, który czuwał nad przebiegiem całego turnieju.

Następnie o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie Regat. Wójt Gminy Tomasz Sielicki wraz z Komandorem Yacht Clubu Zalew Wiślany Andrzejem Włodarczykiem przywitali uczestników, organizatorów, sponsorów oraz przedstawicieli sąsiednich jednostek samorządowych.

Nasza Przystań gościła aż 80 jednostek jachtowych z czego 33 wzięły udział w regatach. Po odprawie sterników nastąpiło wyjście jachtów z portu i start wyścigów. Pomimo deszczowej pogody atmosfera była jak zwykle bardzo miła. Obserwatorzy regat doskonale się bawili z niecierpliwością oczekując powrotu swoich faworytów do portu.

Najlepsi żeglarze mieli zaszczyt odebrać nagrody z rąk Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina.

 

Końcowe wyniki regat przedstawiają się następująco:

 

Wyniki końcowe klasa T – 1

1. Vega – Zhadobno Sergey

2. Kareta II – Sawicki Wiesław

3. Delphine – Zanider Zygmunt

4. Snail – Ovcinnikov Kaunas

5. Nasza Jutrzenka – Rybarczyk Daria

6. Merlin – Babushkin Jurii

7. Gaja – Zydlewski M., Zydlewski T.

8. Kwsani – Bałos Eugeniusz

9. Popuś – Zasada Jacek

10. Nicolaus – Karpowicz Tadeusz

 

Wyniki końcowe klasa T – 2

1. Mokhito – Nichipolenko Andzey

2. Błekitna Bryza – Kwiatkowski Sławomir

3. Wera – Muleris Mauszer

4. Berbeć – Seroka Ryszard

5. Dragon – Smogorzewski Krzysztof

6. Nevo – Vashchuk Aleksandr

7. Altari – Mikołowski Aleksander

8. Souvenir – Szczepański Tomasz

9. Fortuna – II – Burbikov Sergey

10. Bras – Reginis Piotr

 

Wyniki końcowe klasa T – 3

1. Neoprofil – Adamowicz Piotr

2. Irbis – Rutkowski Janusz

3. Lilu – Amelichev Sergey

4. Stradanka – Idzikowski Mariusz

5. Aphrodite – Bagrow Igor

6. Kaper – Siekierko Tomasz

7. Studio Line – Pieciukiewicz Jan

8. Argentina – Gavrilov Dmitrij

9. Jan Bażyński – Podgórski Andrzej

10. Gienek – Dębek Marek

11. Kola – Szprenger Marcin

12. Trzy Em – Pavlenko Sergey

 

Wójt Gminy w ramach podziękowania zaprosił sponsorów i pozostałych gości na rejs po Zalewie Wiślanym, podczas którego mogli podziwiać piękną okolicę oraz trwające regaty żeglarskie.

W dalszej części uroczystości odbyła się konferencja nt.: „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego” - rola Zalewu Wiślanego, zorganizowana przez przedstawicieli Biura Regionalnego w Elblągu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego. Prezentowane były filmy dotyczące rozwoju żeglarstwa na Zalewie Wiślanym.

W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw, kolorowymi straganami, malowaniem buź oraz puszczaniem baniek mydlanych. Odbyły się także konkursy: rysunkowy, wyścigi w workach i test wiedzy o Zalewie Wiślanym. Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody rzeczowe. Mimo zawirowań pogodowych wszyscy świetnie się bawili w miłej, rodzinnej atmosferze.

Uwieńczeniem obchodów Dni Nowej Pasłęki były koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna. Gościliśmy zespół dico polo O-KEY. Żeby zapewnić jeszcze więcej rozrywki i zabawy ponadprogramowo na specjalne zaproszenie wystąpił słynny Rolnik - Adam Kraśko z zespołem XFOFT.

Dni Nowej Pasłęki wpisały się już w tradycję Gminy Braniewo. Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Cieszymy się i dziękujemy za liczną obecność. Jest to potwierdzeniem tego, że takie imprezy są potrzebne. Jesteśmy przekonani, że kolejne będą jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej bogate w atrakcje.

 

Zawody Wędkarskie:

 

Zawody Siatkarskie:

 

Otwarcie Międzynarodowych Regat Żeglarskich im. Jarka Rąbalskiego:

 

Nagrodzenie najlepszych żeglarzy:

 

Konferencja nt.: „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego”:

 

Występy:


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

warmiamazury

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa