Gmina Braniewo otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pt.: „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach publicznych Gminy Braniewo poprzez kompleksową termomodernizację budynków Zespołu Szkół w Lipowinie oraz Szkoły Filialnej w Szylenach”, w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020, Oś Priorytetowa 4 Efektywność Energetyczna, Działanie 4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków Poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych.

Celem projektu jest kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Szkół w Lipowinie oraz Szkoły Filialnej w Szylenach zarządzanego przez Gminę Braniewo poprzez przeprowadzenie prac prowadzących do zwiększenia efektywności energetycznej tych zabudowań.

Wartość dofinansowania 2 357 210,74zł