Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

STAWKI ZA ODPADY 2021

Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego w formie dokumentu elektroicznego będzie możliwe do dnia 26 lipca 2021 r.

Szanowni Mieszkańcy,

niezmiernie miło nam jest mi Państwa zaprosić na Dożynki Gminne 2021, które odbędą się 11 września 2021 roku na boisku w Bemowiźnie. Święto Plonów rozpoczynamy o godzinie 15.00 uroczystą mszą polową.

Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa masę atrakcji, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Ważnym programem Dożynek z pewnością będzie wręczenie Bursztynowego Ziarna dla tegorocznych laureatów a także wręczenie nagród w konkursie „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”.

Podczas Dożynek po raz pierwszy zostaną zorganizowane Igrzyska Sołeckie o Puchar Wójta Gminy Braniewo a także Przewodniczącego Rady Powiatowej Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim, gdzie będą ze sobą w sposób sportowy rywalizować zgłoszone sołectwa z naszej gminy, z pewnością będzie na co popatrzeć, jednocześnie rywalizacja sprawi nam wiele uśmiechu.

Nie zabraknie dmuchanego placu zabaw, degustacji przygotowanych przez nasze Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowiny, Krzewna, Żelaznej Góry, Rosin i Szylen. Również Panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze będą prowadzić różne animacje dla dzieci a także przygotują coś smacznego dla Was.

Jak Dożynki to nie może zabraknąć na scenie dobrej, biesiadnej muzyki, występów lokalnych artystów a także występu Gwiazdy dnia – w tym roku będzie to zespół Weekend.

Tuż po Gwieździe dnia wystąpi dla Was Zdanowicz Band, następnie ludowym krokiem wejdziemy w Biesiadę Warmińską, a zabawę dożynkową poprowadzi Libra Band !

Przypominam również, że podczas Dożynek, w Świetlicy Wiejskiej w Bemowiźnie, Gmina Braniewo przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich „Nasze Krzewno” uruchomi Mobilny Punkt Szczepień, w którym będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson przeciwko COVID-19. W ramach Narodowego Programu Szczepień zostanie zorganizowana loteria dla osób, które skorzystają ze szczepienia.

Na boisku również będzie okazja spisać się, otóż przygotujemy dla Państwa namiot z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Jak można zauważyć atrakcji jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Liczymy, że wspólnie, wszyscy będziemy się znakomicie bawić podczas tegorocznego Święta Plonów. Zapraszamy i do zoabczenia.

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

FindUsOn FB pl PL RGB 1372