KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy, z uwagi na trudną sytuację meteorologiczną występującą na terenie Gminy Braniewo, z dniem 30 października 2017r., od godziny 11.00 aż do odwołania zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Braniewo.

Tomasz Sielicki

Zarządzenie nr 98 w sprawie odwołania ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego z dnia 02.11.2017

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

Wójt Gminy Braniewo ogłasza konkurs na "Najczystsze Sołectwo w Gminie Braniewo"

Celem konkursu jest aktywacja mieszkańców poszczególnych sołectw do pracy na rzecz lokalnej społeczności. Konkurs ma na celu propagowanie czystości i porządku w każdej wsi. Pozytywna mobilizacja mieszkańców jest najwyższą wartością społeczną. Dlatego wspólne działanie ku poprawie wizerunku swojej miejscowości doskonale kształtuje świadomość obywatelską i kulturową mieszkańców. Konkurs ma także na celu kształtowanie, rozwijanie i pielęgnowanie tożsamości lokalnej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego. Bardzo istotne jest planowanie tak, by przyszłe pokolenia mogły cieszyć się przyjemną atmosferą otaczającego środowiska jak i utrzymywanym ładem przestrzennym.
W konkursie oceniana będzie głównie praca mieszkańców sołectwa włożona w utrzymanie czystości i schludnego wyglądu sołectwa. Najwyżej punktowane będą pomysłowość, inicjatywa i zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców. Ocenie będą podlegały zarówno porządek i estetyka miejsc publicznych (m.in. placów, przystanków, skwerów, szkół, dróg i poboczy, tablic informacyjnych itp.), jak i ogólna estetyka i czystość posesji. Będzie zwrócona duża uwaga na umiejętność integracji społeczności lokalnej i gotowość do współpracy na rzecz swojego najbliższego otoczenia.

Tomasz Sielicki