UWAGA!!!

DNIA 23 LUTEGO 2018 R. W SIEDZIBIE URZĘDU GMINY BRANIEWO (SALA KONFERENCYJNA) O GODZ. 13:30 ODBĘDZIE SIĘ DYSKUSJA PUBLICZNA NAD PROJEKTEM ZMIANY STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY BRANIEWO WRAZ Z PROGNOZĄ ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO.

Dobiegają końca rozmowy w sprawie remontu dróg wojewódzkich 504 Braniewo – Pogrodzie i 507 Braniewo – Pieniężno. W ostatnim czasie w Urzędzie Gminy Braniewo odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wójtowie i burmistrzowie z powiatu braniewskiego, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Dyrekcji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Już kilka lat temu remonty obu dróg zostały wpisane do zadań strategicznych województwa. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 zostały pozyskane i zabezpieczone środki finansowe. Drogi 504 i 507 przebiegają przez nasze gminy i miasta, dlatego samorządom zależy na realizacji tych zadań. Modernizacja dróg niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu w naszym powiecie.

Planowany koszt inwestycji to około 200 milionów złotych, będzie to największa inwestycja w ostatnich latach na naszym terenie. Dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich jeszcze w tym miesiącu planuje ogłoszenie przetargów w celu wyłonienia wykonawcy na przebudowę. Realizacja przedsięwzięcia zależy także od tego, czy lokalne samorządy wesprą to zadanie. Gmina Braniewo jest gotowa.

 


Wójt Gminy Braniewo

Tomasz Sielicki

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa