UWAGA!!!

DNIA 23 LUTEGO 2018 R. W SIEDZIBIE URZĘDU GMINY BRANIEWO (SALA KONFERENCYJNA) O GODZ. 13:30 ODBĘDZIE SIĘ DYSKUSJA PUBLICZNA NAD PROJEKTEM ZMIANY STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY BRANIEWO WRAZ Z PROGNOZĄ ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO.

Woda opada !

W dniu 15.01.2012 o godz. 8.00 stan wody w Ujściu koło Nowej Pasłęki wynosił 605 cm, prędkość wiatru spadła do minimum również zmienił się jego kierunek.

Obniżający się poziom wód pozwolił rzece Pasłęce powrócić do swojego koryta, także w porcie rybackim jest już bezpiecznie.

Wójt Tomasz Sielicki:

Na słowa uznania zasługują mieszkańcy Starej i Nowej Pasłęki, podczas sobotniej akcji odważnie przeciwdziałali siłom żywiołu. Sprawność prac oraz ich konsekwencja sprawiły, iż zagrożenie było sprowadzone do minimum”.

Wójt w najbliższym czasie podsumuje sytuację z ostatnich dni oraz powoła komisję do szacowania strat.

Tomasz Sielicki